Reklama

Rusza budowa Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka

Opublikowano:
Autor:

Rusza budowa Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za około półtora roku przedszkolaki z „dwudziestki” przeniosą się do nowego budynku, który wybuduje mielecka firma Arkada. W piątek, 14 grudnia, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski podpisał umowę na realizację tej inwestycji z reprezentującymi Arkadę członkami zarządu firmy Zenonem Nykielem i Andrzejem Padykułą. Przedsięwzięcie warte jest 13 mln 739 tys. zł.

Do końca maja 2020 roku w sąsiedztwie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka, gdzie obecnie gościnnie mieszczą się  oddziały  Przedszkola nr 20, powstanie nowy budynek z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci. 


Arkada wybuduje go w standardzie pasywnym, co w praktyce oznacza bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.


Budynek będzie wyposażony w wewnętrzne instalacje: wodociągowo-kanalizacyjne, gazową, ogrzewania z węzłem cieplnym, chłodzenia, wentylacji mechanicznej, elektryczną i teletechniczną, a także z instalacje zewnętrzne: wodociągową, elektryczną z oświetleniem terenu, kanalizację deszczową z drenażem i kanalizację sanitarną.


W ramach inwestycji wykonane zostanie także ogrodzenie i zagospodarowanie terenu  - mała architektura, plac zabaw, komunikacja piesza, droga wewnętrzna i parkingi, natomiast nie uwzględnia dostawy i montażu wyposażenia przedszkola - za wyjątkiem pomieszczeń sanitarnych i wyposażenia kuchni.  


- Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy tak potrzebną, wręcz priorytetową dla naszego miasta inwestycję. Oczekiwaną szczególnie przez mieszkańców osiedla Smoczka, które dynamicznie się rozwija i gdzie mamy do czynienia z poważnym deficytem miejsc w żłobkach i przedszkolach. Tak jak rodzice i dzieci z niecierpliwością czekam na moment, kiedy Przedszkole nr 20 przeniesie się do nowego budynku – powiedział prezydent Jacek Wiśniewski.   


Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na znalezienie wykonawcy został unieważniony, bo najtańsza oferta znacznie przekraczała zarezerwowaną na tą inwestycję w budżecie kwotę 9 mln zł. Ogłoszono drugi przetarg, który nie uwzględniał wyposażenia przedszkola,  na które Urząd Miejski chce uzyskać zewnętrzne dofinansowanie. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE