Reklama

Rozmowy z KORSO: Padew Narodowa druga w Polsce [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rozmowy z KORSO: Padew Narodowa druga w Polsce [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Padew Narodowa zdobyła II miejsce wśród 1500 gmin wiejskich w Polsce w prestiżowym rankingu gmin organizowanym co roku przez dziennik "Rzeczpospolita". Została pokonana tylko przez gminę Kleszczów - od lat najbogatszą w kraju. Gminę Padew Narodowa doceniono za dobrze realizowaną pracę zgodnie z długoterminową strategią i za inwestycje.

Jak odbieracie to wyróżnienie? Warto przypomnieć, że gmina dysponuje zaledwie kilkunastoosobowym zespołem pracowników. Wiem, że pan kładzie nacisk na to, żeby gmina startowała w możliwie dużej ilości naborów o dotacje.

-  Rzeczywiście nie jest nas wielu, ale  jesteśmy bardzo zaangażowani, a to wyróżnienie  to efekt pracy całego zespołu pracowników.  Mamy bardzo dobrą współpracę z radą gminy. Radni aktywnie włączają się w nasze działania. Naszym priorytetem jest oczywiście rozwój gminy. Jednak tego rozwoju nie chcemy opierać głównie na środkach, które pozyskujemy z podatków.  Cały czas  staramy się aktywnie pozyskiwać dotacje. Mamy jeszcze w Polsce tak dobry czas, że tych środków w różnych programach jest bardzo dużo i można aktywnie działać w tym temacie.

To jest historyczne wyróżnienie. Znaleźliśmy się na podium jako gmina wiejska, która najlepiej dba o zrównoważony rozwój. To jest dobre podsumowanie pracy wielu osób, które przyczyniły się do tego sukcesu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE