Reklama

Rowerzyści ofiarami wypadków

Opublikowano:
Autor:

Rowerzyści ofiarami wypadków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drogach Podkarpacia doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów. Niestety nie obyło się bez tego najtragiczniejszego, w którym zginął 67-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafiła 80-letnia rowerzystka, potrącona w Rzemieniu. Ranny został mężczyzna, który jechał rowerem, mimo że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

  • Do pierwszego wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj około godz. 16 w Mielcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca fiata seicento na przejeździe rowerowym potrącił mężczyznę jadącego na rowerze. W wyniku doznanych obrażeń 67-letni mężczyzna kierujący jednośladem zmarł. 

 

  • Przed godz. 20 w Rzemieniu w powiecie mieleckim kierowca volkswagena golfa potrącił 80-letnią rowerzystkę. Kobieta z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

 

  • Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło także wczoraj w Dębicy. Kierujący jednośladem 20-latek, prawdopodobnie gwałtownie skręcił w lewo i wjechał na przejście dla pieszych wprost pod opla. Potrącony rowerzysta trafił do szpitala.

 

  • Do nietypowego zdarzenia z udziałem dwójki rowerzystów doszło wczoraj w Rzeszowie. Przed godz. 18, mężczyzna jadący ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka, uderzył swoim jednośladem w tył jadącego przed nim roweru. 55-latek stracił równowagę i przewrócił się, doznając lekkiego urazu głowy. Kierującej rowerem kobiecie nic się nie stało. Okazało się, że rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z treścią art. 87§ 1a kodeksu wykroczeń - kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny.

Pamiętajmy, że rowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są znacznie bardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Kierujący jednośladami chcą czuć się bezpiecznie, ale muszą pamiętać, że wiele zależy od nich samych. Często poprzez niewłaściwe zachowanie przyczyniają się do spowodowania wypadków czy kolizji drogowych.

Przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku korzystania przez rowerzystów z kasków ochronnych czy kamizelek odblaskowych. Pamiętajmy jednak, że zakładając kask chronimy głowę przed groźnymi urazami. Kamizelka odblaskowa sprawia, że jesteśmy widoczni dla innych kierowców. Niebezpieczna jest także jazda w słuchawkach. Nie słysząc co się wokół nas dzieje, możemy nie być w stanie w porę zareagować.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE