Reklama

Rośnie nasze zadłużenie. Rekordzista ma do oddania grube miliony

Opublikowano:
Autor:

Rośnie nasze zadłużenie. Rekordzista ma do oddania grube miliony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów przeciętne zadłużenie Polaka to 19 126 zł. To 3,5 razy więcej niż wynosi przeciętne wynagrodzenie w kraju, które według GUS wyniosło w drugim kwartale tego roku 5286 zł brutto miesięcznie.

Gdybyśmy też  przyjęli, że całe wynagrodzenie miesięczne przeznaczamy na spłatę przeciętnego długu to zrobilibyśmy to w 3,5 miesiąca.

Wynagrodzenie  5286 zł miesięcznie to średnia krajowa. Mieszkańcy Podkarpacia tradycyjnie są w końcówce zestawień związanych z wynagrodzeniami. W naszym województwie przeciętne wynagrodzenie to  4203 zł (za nami jest tylko województwo warmińsko-mazurskie z przeciętną 4145 zł)  czyli na spłatę długu 19 126 zł potrzebują aż 4,5 miesiąca.

Na przeciwległym biegunie są mieszkańcy województwa mazowieckiego, których przeciętne wynagrodzenie to 6236 zł (o ponad 2000 zł więcej niż w woj. podkarpackim) i którym na spłatę przeciętnego długo wystarczyłyby 3 miesiące.

Oczywiście porównania te odnosimy do przeciętnego długo, choć są dłużnicy mający do spłaty kwoty wielokrotnie większe. Rekordzista notowany w Krajowym Rejestrze Długów ma do zapłacenia 48 mln zł. Gdybyśmy nawet przyjęli, że mieszka on na terenie województwa mazowieckiego i zarabia średnio miesięcznie 6236 zł i całe to wynagrodzenia przeznacza na spłatę długo, to potrzebowałby na to 7697 miesięcy czyli 641 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE