Reklama

Rondo na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Drzewieckiego - ruszają prace organizacyjne

Opublikowano:
Autor:

Rondo na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Drzewieckiego - ruszają prace organizacyjne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Zarząd Dróg podejmował już działania służące zwiększeniu bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje koncepcję budowy ronda przy ul. Sienkiewicza i al. Ducha Świętego oraz analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.
Droga powiatowa nr 1 161R relacji Tuszów – Chorzelów – Mielec (odcinek dawnej drogi wojewódzkiej nr 985) została przejęta przez powiat w 2015r. Pierwsze zmiany służące polepszeniu bezpieczeństwa na jej skrzyżowaniu z al. Ducha Świętego zostały wprowadzone już w 2017 roku na wniosek policji i Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Możliwość jazdy na wprost ulicą Sienkiewicza ograniczono tylko do jednego pasa. Pozostałe pasy służą od tamtej pory jedynie do skrętu w al. Ducha Świętego. 
Mimo wprowadzonych zmian, na skrzyżowaniu wciąż dochodzi do licznych niebezpiecznych zdarzeń. Najczęściej stoi za nimi niezgodna z oznakowaniem jazda i przekraczanie dozwolonej prędkości. Zdarza się też, że kierowcy, rowerzyści  i piesi nie ustępują pierwszeństwa albo nie zachowują należytej ostrożności. 

Z uwagi na to, że najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników dróg, Zarząd Powiatu Mieleckiego wraz z Powiatowym Zarządem Dróg stoi na stanowisku, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem na przedmiotowym skrzyżowaniu byłoby zastosowanie ronda. Taka reorganizacja skrzyżowania wymusiłaby na użytkownikach drogi znaczne ograniczenie prędkości, a co za tym idzie, pozwalałaby złagodzić skutki ewentualnych zdarzeń – mówi Maciej Jemioło, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje we własnym zakresie koncepcję przebudowy skrzyżowania na rondo i analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.
O wszelkich postępach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE