Reklama

Renowacja zbiornika chroniącego mieszkańców przed wodami opadowymi. Ruszył pierwszy etap

Opublikowano:
Autor:

Renowacja zbiornika chroniącego mieszkańców przed wodami opadowymi. Ruszył pierwszy etap  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył pierwszy etap renowacji zbiornika małej retencji „Sicina” w miejscowości Borowa. Zadaniem tego zbiornika jest zbieranie wód opadowych spływających z części wsi Borowa oraz pobliskich terenów rolniczych.


- Zbiornik „Sicina” został ukształtowany naturalnie w istniejącym zaniżeniu terenu, a ponadto jest połączony przepustami z rowem melioracyjnym Sicina. Przez lata był on zaniedbany i zarósł namułem, co praktycznie ograniczyło do minimum jego ważną rolę w zbieraniu wód opadowych z terenu części Borowej – powiedział Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa. - W tym roku rozpoczynamy pierwszy etap jego renowacji, w przyszłym planujemy dalsze prace w efekcie czego zbiornik będzie mógł zbierać nadmiar wody w ilości 15 tysięcy metrów sześciennych.

Planowany zakres prac obejmuję usunięcie trzciny i innych porostów z dna zbiornika, odmulenie dna zbiornika warstwą 1 metra na powierzchni 0,49 ha, skarpowanie czaszy zbiornika, wywóz zanieczyszczeń i urobku z odmulenia.

Realizowany aktualnie pierwszy etap inwestycja jest finansowany ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości  121 278 zł.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE