Reklama

Remonty dróg i chodników w trzech gminach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie starostwo przeprowadza intensywne prace remontowe na drogach i chodnikach całego powiatu. Wyremontowany został liczący ponad dwa kilometry odcinek drogi relacji Przecław - Radomyśl Wielki i chodnik w Tuszowie Narodowym. Powiat rozpoczął też realizację prac drogowych w gminie Radomyśl Wielki.

Nowa nawierzchnia została wykonana na odcinku od ronda w Tuszymie, przez ulicę Kolejową i przecławski Rynek, aż po ul. 3 Maja i skrzyżowanie z drogą powiatową relacji Przecław – Podole. Jego łączna długość to 2,380 km.

W ramach zrealizowanego zadania przebudowano nie tylko jezdnię. Remont objął też chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, pobocza oraz istniejące odwodnienie drogi, a także wymianę stalowych barier energochłonnych na nowe.

Wyznaczono też dodatkowe przejście dla pieszych w rejonie ul. 3 Maja (w sąsiedztwie sklepu Jubilatka).

Zadanie kosztowało 2 361 952,40 zł i zostało wsparte z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 1 653 366,00 zł. Pozostałe środki niezbędne do realizacji prac zabezpieczono w budżecie Powiatu Mieleckiego.

W gminie Radomyśl Wielki przebudowane zostaną fragmenty ulicy Kościuszki (w ciągu drogi powiatowej relacji Radomyśl Wielki - Dulcza Mała) oraz ulicy Wałowej (w ciągu drogi powiatowej relacji Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki).

Planowany zakres prac obejmie nie tylko wymianę nawierzchni asfaltowych, ale także przebudowę istniejących chodników z kostki brukowej i odwodnienia oraz wykonanie poboczy i oznakowania poziomego.

Zadanie  będzie kosztować 1 469 988,99 złotych.

Z odnowionych chodników już wkrótce skorzystają również m.in. mieszkańcy Tuszowa Narodowego. Zniszczony, pełen kolein chodnik zagrażał użytkownikom ruchu i wymagał pilnego remontu.

Pula środków przeznaczonych na bieżące remonty chodników na 2021 rok to 400 tys. złotych. PZD zrealizował do tej pory przebudowy o łącznej wartości 132 tys. złotych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy