Reklama

Rekordowy budżet w Przecławiu

Opublikowano:
Autor:

Rekordowy budżet w Przecławiu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 stycznia podczas sesji Rady Miejskiej w Przecławiu radni przyjęli budżet gminy na 2018 rok. Jak się okazało, jest on rekordowy zarówno pod względem zaplanowanych dochodów, jak i wydatków.

Rada miejska określiła kwotę planowanych wydatków na ponad 57 milionów złotych, natomiast kwota dochodów wyniesie około 55 milionów złotych.

W tegorocznym budżecie ponad 15 milionów złotych gmina ma zamiar przeznaczyć na inwestycje. Jak mówi burmistrz Przecławia Ryszarda Wolanin, ta kwota w ciągu roku jeszcze wzrośnie. Zgodnie z założeniem, zostaną zrealizowane wszelkie plany budżetowe, jak chociażby budowa żłobka w Przecławiu czy rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej w Kiełkowie.W tym roku najprawdopodobniej w czerwcu zakończona zostanie budowa Domu Kultury w Przecławiu. Ruszy również rozbudowa szkoły w Łączka Brzeskich. Około 8,5 miliona złotych gmina przeznaczy na projekt odnawialnych źródeł energii (projekt parasolowy). Dzięki temu przedsięwzięciu na dachach około 900 domów powstanie instalacja solarna i fotowoltaiczna, a w domach powstaną piece na biomasę i pompy ciepła. W 2018 roku gmina planuje również wykonać kanalizację w Tuszymie. W budżecie nie zabrakło pieniędzy na kontynuację budowy i remonty dróg, chodników, oświetlenia ulicznego.

Uczestnicząca w sesji poseł Krystyna Skowrońska pogratulowała zarówno radnym, jak i burmistrzowi przygotowanego projektu budżetu. W swojej wypowiedzi najbardziej pogratulowała przystąpienia gminy Przecław do projektu parasolowego i pozyskania funduszy europejskich na jego realizację. Podkreśliła, że jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców gminy, które wpłynie na poprawę jakości ich życia poprzez obniżenie opłat za prąd czy ciepłą wodę oraz zmniejszy koszty ogrzewania domów i przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE