Reklama

Region. Straszy mężczyzna uciekał przed policją. Powód zadziwia

Opublikowano:
Autor:

Region. Straszy mężczyzna uciekał przed policją. Powód zadziwia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu jest bardzo nieodpowiedzialne. Mieszkaniec podtarnowskiej wsi był tego świadom, bo na widok policji zaczął uciekać. Nie przypuszczał tylko, że alkomat wykaże, że jest... trzeźwy. Odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci z Żabna patrolowali podległy im teren. Kiedy pojawili się w miejscowości Wola Rogowska, zobaczyli opla astrę, który na ich widok zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci, podejrzewając, że siedzący za kierownicą może prowadzić po alkoholu, postanowili ustalić powód jego nagłego pośpiechu.

Jednak mężczyzna nie zamierzał ułatwiać im tego zadania i nie reagował na nadawane sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jadąc z coraz to większą prędkością.

Pościg trwał dobre kilkanaście minut. Aby pozbyć się „siedzących mu na ogonie” mundurowych mężczyzna zjechał w polną drogę, po czym dalej uciekał ścierniskami, by ponownie wjechać na drogę publiczną i skierować się ku wałowi przeciwpowodziowemu. Tam znowu kontynuował ucieczkę drogami polnymi, polami uprawnymi oraz terenem gęsto porośniętym krzakami i drzewami.

Gdy kierowca opla zatrzymał swój samochód, okazało się, że to 63-letni wędkarz, mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna tłumaczył, że zdecydował się na ucieczkę, po tym, jak będąc na rybach, pił piwo i obawiał się poniesienia odpowiedzialności.

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem z wynikiem 0,1 promila – kierowca był trzeźwy.

Niemniej jednak za zignorowanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE