Reklama

Region: Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala, by zająć się matką

Opublikowano:
Autor:

Region: Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala, by zająć się matką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 65-letnia pacjentka zakażona koronawirusem uciekła ze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Poszukiwali jej policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne. Jak się okazało, kobieta chciała szybko powrócić do domu, by opiekować się 90-letnią matką.

W sobotę 10 października około godz. 20, oficer dyżurny dąbrowskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o ucieczce pacjentki, która jest zakażona COVID-19.

Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno funkcjonariuszy dąbrowskiej komendy, jak i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast podjęli poszukiwania zarażonej kobiety.


Czytaj także: Z regionu. Nie zostali wpuszczeni na zaślubiny bez maseczek!


Funkcjonariusze zastali 65-latkę w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, szpital opuściła samowolnie i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu powiedziała , że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu.

Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji, która teraz będzie oceniać czy mieszkanka powiatu oddalając się samowolnie  z placówki medycznej zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE