Reklama

[RAPORT] Kto znajdzie pracę w 2018 roku

Opublikowano:
Autor:

[RAPORT] Kto znajdzie pracę w 2018 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny eksperci rynku pracy oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu dyskutowali o sytuacji na lokalnym rynku pracy i przewidywanych zmianach w 2018 roku.

Wyniki pracy ekspertów wskazują, kogo będą poszukiwać pracodawcy oraz w jakich zawodach będą trudności w znalezieniu zatrudnienia. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego badania "Barometr zawodów". W tym roku ocenie poddanych zostało prawie 170 grup zawodowych, które podzielono na 3 kategorie: zawody deficytowe, nadwyżkowe i zrównoważone. Przedstawiciele zawodów deficytowych nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem pracy, gdyż pracodawcy są zainteresowani zatrudnianiem kandydatów z odpowiednimi kompetencjami. Zawody nadwyżkowe to takie, w których znalezienie pracy jest dużo trudniejsze ze względu na mniejszą liczbę ofert pracy oraz dużą grupę osób poszukujących zatrudnienia. W przypadku zawodów zrównoważonych liczba osób chętnych do jej podjęcia powinna być zbliżona do liczby dostępnych ofert pracy.
 
- Ustalenia ekspertów wskazują, że przypadku coraz większej liczby zawodów mamy do czynienia z rynkiem pracownika i pracodawcy mają kłopoty ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Większych problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć pracownicy budowlani wszystkich specjalizacji, blacharze, lakiernicy i mechanicy samochodowi, kierowcy pojazdów ciężarowych, kucharze, piekarze, sprzedawcy, krawcy, fryzjerzy, magazynierzy, ślusarze, operatorzy maszyn przemysłowych, spawacze, elektrycy oraz pracownicy linii produkcyjnych - informuje Marek Przygoda, koordynator badania w Mielcu.
 
Więcej w 43 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE