Reklama

Radomyśl wielki: Nowe chodniki i drogi

Opublikowano:
Autor:

Radomyśl wielki: Nowe chodniki i drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już kolejny chodnik, jaki powstał na terenie gminy Radomyśl Wielki dzięki współpracy ze starostwem powiatowym w Mielcu. W ubiegłym roku w gminie wybudowane zostały chodniki na odcinkach o łącznej długości 1.040 metrów. Wówczas wspólne finansowanie samorządów opiewało na kwotę 653 tys. zł.

W tym roku włodarze kontynuują działania, w ramach których dobiegły końca prace przy budowie 650 m chodnika oraz 970 m drogi na odcinku Radomyśl Wielki - Dulcza Mała.

- To była bardzo potrzebna inwestycja, bo nowy chodnik, znajduje się w sąsiedztwie stadionu, gdzie bardzo często odbywają się imprezy sportowe lub rozrywkowe. Teraz możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – powiedział Józef Rybiński, burmistrz Gminy Radomyśl Wielki.
Włodarz podziękował także staroście Zbigniewowi Tymule za to, że chodnik powstał właśnie z jego inicjatywy.

- Planując inwestycje, staramy się współpracować z gminami, które oprócz włączenia się w finansowanie, wiedzą, co i gdzie remontować, aby inwestycja w jak największym stopniu służyła lokalnej społeczności. Tak właśnie było i w tym przypadku – dodał starosta.

Inwestycję drogową, której koszty samorządy poniosły po połowie, wykonała firma Brukpol za kwotę 153 tys. zł, natomiast budową chodnika, którego koszt wyniósł 380 tys. zł (koszty również dzielone na pół), zajęło się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drokam. Warto dodać, że ta sama firma odnowiła drogę wojewódzką 875 w Weryni na trasie Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Małopolski – Leżajsk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE