Reklama

RADOMYŚL WIELKI: Miliony na drogę

Opublikowano: wt, 28 kwi 2020 15:57
Autor:

RADOMYŚL WIELKI: Miliony na drogę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Radomyśl Wielki otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi dojazdowej do strefy przemysłowej w Podborzu. Przetarg na tą inwestycję został już rozpisany.

15 kwietnia br. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych oraz gminnych objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. W naszym województwie o dofinansowanie gminy złożyły ponad 160 wniosków.

Radomyski projekt dotyczący budowy drogi gminnej w kierunku strefy przemysłowej w Podborzu wraz z budową skrzyżowania i niezbędną infrastrukturą został wysoko oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 2,285 mln zł.


W ramach przedsięwzięcia przewiduje się budowę nowego skrzyżowania drogi gminnej z wojewódzką Lisia Góra – Mielec, wraz z poszerzeniem prawostronnego pasa ruchu dotychczasowej jezdni. Planowana droga klasy "D" będzie miała 914 m długości i wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Będzie ona jednojezdniowa, dwukierunkowa o szerokości 7 m. Na jej końcu powstanie plac do zawracania o wymiarach 20 x 20 m, spełniający warunki drogi pożarowej.


Przy drodze na długości 888 m wybudowany zostanie chodnik o szer. 2 m z kostki brukowej. Ponadto inwestycja będzie obejmowała budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, odwodnienia drogi, w tym: budowę rowów przydrożnych i odpływowych oraz wpustów ulicznych z wylotami do projektowanego rowu przydrożnego.


Przedsięwzięcie umożliwi dojazd do terenów przeznaczonych pod zabudowę przemysłową. Powierzchnia obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wynosi 43,4 ha. Możliwe tam będzie lokowanie inwestycji z zakresu usług i produkcji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.