Reklama

Radni z zakazem wejścia do Kronospanu. WIOŚ prowadził badania na Mościskach

Opublikowano:
Autor:

Radni z zakazem wejścia do Kronospanu. WIOŚ prowadził badania na Mościskach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 18 października Komisja Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Mielcu w ramach posiedzenia zaplanowała wyjazd do firmy Kronospan Mielec. Planu nie udało się zrealizować. Zakład nie wyraził zgody na wizytację.

Nieoficjalnie wiemy, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy to radni miejscy zostali odprawieni z kwitkiem. Czekając pod bramą zakładu, rezygnowali z wizyty.
W miniony wtorek komisja chciała bliżej poznać proces funkcjonowania firmy, stosowane technologie i środki monitoringu, jednak zarząd nie zgodził się, by wpuścić radnych na teren Kronospanu. Do wizyty nie doszło ze względu na zakaz wstępu. - Nie jest to dla nas zrozumiałe zachowanie - dowiadujemy się od radnych.

Tymczasem z wizytą do Mielca przybył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na naszą skrzynkę pocztową dotarły wiadomości ze zdjęciami i filmami, że WIOŚ bada poziom hałasu na Osiedlu Mościska.

Zapytaliśmy o sprawę rzeczniczkę prasową inspektoratu. - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że przedstawione na zdjęciu mobilne laboratorium jest niewymagającym stałej obsługi ambulansem do średniodobowego automatycznego pomiaru hałasu. 12 – 17 października WIOŚ w Rzeszowie przeprowadzał pomiary środowiskowe hałasu w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej przy ul. Rudnik oraz ul. Pogodnej w Mielcu - czytamy w komunikacie. Pomiary WIOŚ prowadził w związku z interwencją Rady Osiedla Mościska.
- Celem pomiaru było określenie długookresowego średniego poziomu hałasu mierzonego w porze nocnej. Końcowe wyniki pomiarów są w trakcie opracowywania i będą dostępne po sporządzeniu sprawozdania z badań - czytamy dalej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE