Reklama

Radni powiatowi na temat mieleckiego powietrza

Opublikowano:
Autor:

Radni powiatowi na temat mieleckiego powietrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obrady 40. sesji Rady Powiatu Mieleckiego rozpoczęły się od przedstawienia informacji dotyczącej stanu jakości powietrza w powiecie mieleckim.

O włączenie do porządku obrad punktu dotyczącego stanu jakości mieleckiego powietrza wnioskował Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

– Od jakiegoś czasu w naszym powiecie dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza. Wszyscy chcemy żyć w mieście i powiecie, które ma czyste, zdrowe powietrze. Dlatego dziękuję naszym dzisiejszym gościom z Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, którzy - po podjęciu przez radnych takiej zgody - zechcą przybliżyć nam najważniejsze zagadnienia związane ze stanem i jakością powietrza – mówił starosta.

Jego wniosek został poparty przez radę. Punkt pod nazwą „Informacja na temat jakości powietrza w powiecie mieleckim w świetle prowadzonego postępowania administracyjnego dotyczącego zmiany pozwolenia zintegrowanego dla firmy Kronospan Mielec Sp. z o.o.” otworzył dzisiejsze obrady. Prezentację na temat stanu mieleckiego powietrza przedstawił Andrzej Kulig, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Wymienił on działania samorządu województwa podejmowane na rzecz poprawy jakości powietrza w zarówno w powiecie mieleckim, jak i w całym województwie, a także opowiedział o procedurach związanych z wydawaniem pozwoleń zintegrowanych, w tym - o dotychczasowych pozwoleniach dla firmy Kronospan. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE