Reklama

Radni nie chcą trasy nowej obwodnicy przez Wolę Mielecką! [Gmina Mielec]

Opublikowano:
Autor:

Radni nie chcą trasy nowej obwodnicy przez Wolę Mielecką! [Gmina Mielec]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Mielec jest przeciw planom realizacji tzw. obwodnicy Mielca przez Wolę Mielecką. - Nie spełnia ona kryteriów obwodnicy - mówią radni. Wójt i rada przedstawili oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Rada Gminy Mielec w czwartek, 24 maja, jednogłośnie opowiedziała się przeciw planom nowej trasy przez Wolę Mielecką (wariant zielony na mapie). Radni poparli tym samym stanowisko Józefa Piątka, wójta gminy Mielec w tej sprawie. - W mojej ocenie to jest najgorsza opcja - stwierdził Mariusz Kawalec, radny z Woli Mieleckiej. Chodzi o fragment obwodnicy Mielca, która ma połączyć drogę Mielec - Tarnobrzeg z drogą Mielec - Tarnów.

- Ten wariant nie spełnia kryteriów obwodnicy! Taki przebieg trasy narusza podstawowe zasady budowy tego typu dróg. Zamiast wyprowadzać ruch poza zabudowania, wprowadza go w gęstą zabudowę - mówili na sesji radni.

- Nasza propozycja (czerwona) jest najkorzystniejsza dla mieszkańców gminy Wadowice, gminy Radomyśl i wszystkich dojeżdżających od strony Tarnowa do SSE - powiedział radny Kawalec.

Trzeba konsensusu

Swoje poparcie dla protestujących wyraziła też Krystyna Skowrońska, która w tym celu pojawiła się na czwartkowej sesji. - To nie ma być przedmiot sporu, to ma być konsensus - podkreślała. Jej zdaniem, tak poważna inwestycja powinna być wykonana z poszanowaniem mieszkańców i zwróceniem uwagi na interes wszystkich, których dotyczy budowa drogi. - Wprowadzenie ruchu w zabudowania nie będzie korzystne ani dla mieszkańców, ani dla kierowców, którzy będą się tą trasą poruszać - mówili radni. - Taki wariant zablokuje też możliwość ewentualnej rozbudowy drogi w przyszłości - dodawali.

Uchwała radnych razem z ich argumentacją ma zostać przekazana do wojewody, marszałka, przewodniczącego sejmiku województwa, Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i starosty mieleckiego. Na ich reakcję będzie trzeba jeszcze poczekać, ponieważ dokumenty właśnie są wysyłane.

W sesji brały też udział przedstawicielki komitetu protestacyjnego z Woli Mieleckiej. - Cieszymy się, że rada gminy wspiera nas w naszym proteście. Liczymy na dalszą pomoc - powiedziała pani Ewa, przewodnicząca komitetu.

Nie ma jeszcze decyzji

Urząd Marszałkowski w Rzeszowie deklaruje, że żaden wariant nie został jeszcze ostatecznie wybrany. Zanim to nastąpi, odbędzie się kolejne spotkanie , tym razem z mieszkańcami Trzciany. - Przeanalizujemy wszystkie uwagi, które zostaną nam zgłoszone. Pojawiają się nowe propozycje. Żaden wariant jeszcze nie jest wybrany. Nie ma wariantu preferowanego. Do ostatecznej decyzji jeszcze sporo czasu - powiedział Tomasz Leyko, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego. Mieszkańcy gminy Mielec i innych gmin mają więc jeszcze szansę walczyć o swoje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE