Reklama

Radni miejscy w Kronospanie

Opublikowano: wt, 13 gru 2016 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Rady Miejskiej w Mielcu, a także wiceprezydent Tadeusz Siemek odwiedzili dziś zakład Kronospan. Spotkanie miało na celu przedstawienie włodarzom aktualnego stanu modernizacji, pokazanie tego, co zostało już wykonane oraz zapoznanie ich z tym, co jeszcze zostało do zrobienia.

W czasie wizyty w zakładzie radnym przedstawiono prezentacje, dotyczące stanu aktualnego oraz dalszych etapów modernizacji. Zaproszony ekspert ds. jakości powietrza – Magdalena Krowicka z firmy Atmoterm SA - zapoznała zebranych z danymi na temat stanu powietrza w Polsce i w Europie oraz przedstawiła badania, dotyczące rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w Mielcu. Po prezentacjach radni przeszli na teren Kronospanu, gdzie obejrzeli zmodernizowane elementy zakładu, w tym nowoczesną wytwornicę ciepła technologicznego (WCT) z suchym elektrofiltrem, znajdującą się obecnie w fazie rozruchu. Goście obejrzeli też wysokie na 6 i 8 metrów ekrany akustyczne, zmniejszające poziom hałasu i emisji wtórnej z hałd trocin. Ekrany Kronospan zbudował, uwzględniając wnioski mieszkańców Mościsk, mieszkających najbliżej zakładu. W czasie spotkania omawiano także problemy, z jakimi boryka się Kronospan w czasie procesu modernizacyjnego. Są one głównie związane z długo trwającymi procedurami administracyjnymi, niezbędnymi do uzyskania zezwoleń. Firma chce jak najszybciej zrealizować modernizację zgodnie z oczekiwaniami społecznymi oraz konkluzjami BAT. Do tematu będziemy wracać w najbliższym Korso. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

    fan

    Baju baju i tak już 20 lat:(

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

    Jan Dymek

    Zostały jeszcze do odnowienia zniszczone elewacje prywatnych budynków wokół manufakturki