Reklama

Radni miejscy PiS zaniepokojeni wysokością stypendiów dla piłkarzy Stali Mielec [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Radni miejscy PiS zaniepokojeni wysokością stypendiów dla piłkarzy Stali Mielec [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy PiS w czwartek 23 lipca na dzień przed obradami miejskiej Komisji Sportu postanowili skomentować decyzję magistratu dotyczącą wysokości stypendiów sportowych dla zawodników FKS Stal Mielec. Jak mówią: ze zdumieniem przyjęli informację o tym, że planuje się obcięcie o 2/3 wysokości stypendiów sportowych na drugie półrocze w 2020 roku.

Ważą się losy stypendiów sportowych w Mielcu. Warto przypomnieć ze względu na trudną sytuację budżetu miasta już w czasie planowania budżetu na 2020 rok magistrat zaplanował wypłacanie stypendiów tylko w pierwszym półroczu, a potem jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze w miejskiej kasie to środki też zostaną przeznaczone. Pieniądze się znalazły. 

 

- Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o obcięciu stypendiów o 2/3. Te stypendia będą wypłacane od lipca do grudnia, czyli w czasie, kiedy zawodnicy będą już grać mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. FKS Stal Mielec jest teraz w centrum uwagi. Chcielibyśmy z Prezydentem i wspólnie z Komisją Fifansów opracować rozwiązanie, które pomoże wydzielić odpowiednie pieniądze na te stypendia - komentował dziś Radosław Swół, szef klubu radnych miejskich PiS w Radzie Miasta Mielca.

 

Radny Jakub Cena wskazał, że intencją radnych PiS nie jest atakowanie prezydenta Mielca. Jak podkreślił, kwestia wysokości stypendiów wynika, z daty, kiedy zebrała się w magistracie Komisja Stypendialna. Było to 10 lipca, a więc jeszcze przed tym, jak FKS Stal Mielec wywalczyła awans do ekstraklasy. 

- Data zebrania się Komisji Stypendialnej może była niefortunna? - zastanawia się radny Jakub Cena. Radni PiS uważają, że w najbliższym czasie powinny się spotkać Komisje Sportu i Finansów, tak, aby wspólnie jeszcze raz przedyskutować kwestię wysokości stypendiów.

W piątek 24 lipca przed południem Prezydent Mielca zaplanował oświadczenie, które zostanie przedstawione w siedzibie klubu FKS Stal Mielec. Komisja Sportu Rady Miejskiej w Mielcu będzie obradować w najbliższy piątek o godz. 13 w magistracie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE