Reklama

PSZOK-i zamknięte. Co robić z odpadami?

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 15:35
Autor:

PSZOK-i zamknięte. Co robić z odpadami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z obawy przed koronawirusem zamknięte zostały dwa znajdujące się w Mielcu Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów tzw. PSZOK-i, położone przy ulicy Wolności 171 i Targowej 8, do których dostarczano głównie odpady wielkogabarytowe, stare meble, gruz, trawę, elektroodpady, zużytą odzież. Kiedy zostaną otwarte wciąż nie wiadomo, a z odpadami mieszkańcy mają sobie radzić sami.

Oba Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów są zamknięte z obawy przed koronawirusem. Nie mamy pewności czy na punkty te nie trafią na przykład zainfekowane meble czy odzież, i nie dojdzie do stworzenia ogniska koronawirusa – stwierdził Rafał Greale, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu.

Dla mieszkańców to problem. Kiedy zostanie on rozwiązany nie wiadomo.

W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć kiedy PSZOK-i zostaną otwarte – powiedział dyrektor Greale. - Nie chcemy narażać naszych pracowników, musimy poczekać aż sytuacja z koronawirusem się wyjaśni, spadnie ilość zakażeń. Dla mieszkańców miał jedną radę. – Muszą przeczekać, przetrzymać odpady.

Zamknięte Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to jednak nie tylko problem mieszkańców Mielca, ale i sąsiednich gmin, które dostarczają do nich swoje odpady wielkogabaretowe.

My mamy swój Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Radomyślu Wielkim, który funkcjonuje na bieżąco, ale nie jest on tak duży i zgodnie z odpowiednią umową zgromadzone w nim odpady odbiera od nas MPGK Mielec – stwierdził Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. – Nasz punkt zapełnia się i jeśli MPGK nie odbierze w najbliższym czasie zgromadzonych w nim odpadów, to też będziemy zmuszeni go zamknąć.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.