Reklama

Przeżyjmy to jeszcze raz - ROK 2019 W PIGUŁCE |Trzeci kwartał|

Opublikowano: pt, 3 sty 2020 08:39
Autor:

 Przeżyjmy to jeszcze raz - ROK 2019 W PIGUŁCE |Trzeci kwartał| - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdźcie, czym żył powiat mielecki w trzecim kwartale minionego roku.

Lipiec
 
 
1. Słowne przepychanki na powiatowej sesji trwają w najlepsze. Apel, by nie iść tą drogą, słowa o zmęczonych oczach i chudych latach zagościły na mównicy, a dzięki transmisji na żywo i dostępnemu nagraniu także w przestrzeni publicznej.
 
2. Jedno z największych dofinansowań dla naszego miasta stało się faktem. Mielec otrzymał 20 milionów na prace związane z budową zbiorników retencyjnych w mieście.
 
3. Mieszkańcy Podleszan protestują przeciwko powstającemu w ich miejscowości masztowi sieci telefonii komórkowej. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że inwestor, nie czekając na oficjalne pozwolenia, już postawił maszt – mobilny. W dodatku zasilany 700 – metrowym kablem bez żadnego zabezpieczenia.
 
4. Na osiedlu Szafera Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie dokonała wycinki kilku dużych wierzb. Magistrat się zgodził. Drzew nie ma. Mieszkańcy protestowali.
 
5. Niewiele trzeba, żeby zapłonęły pola, i tak już wysuszone po długich tygodniach bez deszczu. Tylko w lipcu spłonęło pole zboża, przyczepy pełne słomy, ktoś podpalił bal słomy... Po żniwach płonęły ścierniska i kolejne bale słomy.
 
6. Ostatniego dnia lipca, ruszyła pierwsza sprawa z powództwa cywilnego przeciwko Kronospanowi. Mieszkanka Mielca oskarża zakład o ogromne uciążliwości zdrowotne.
 
 
Sierpień
 
1. Tuż obok Wojskowej Komendy Uzupełnień służby miasta zamontowały miniławeczkę, która przybrała już prześmiewczą nazwę "miejskiego taboretu".
 
2. Pierwszego sierpnia TVP 1 wyemitowała reportaż o mieleckim problemie z powietrzem i uciążliwościami, które wywołuje w Mielcu fabryka Kronospan. Program "Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz zaprezentował wypowiedzi mieszkańców niezadowolonych z działalności zakładu.
 
3. Świętowaliśmy 30 wydanie naszego cyklu video "Rozmowy z Korso". A szczerego wywiadu udzielił nam prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.
 
4. Elektrownia wodna na Wisłoce w Mielcu? Takie są plany przedsiębiorców, którzy mimo wielu głosów sprzeciwu postanowili podjąć się takiego zadania.
 
5. W święto Matki Boskiej Zielnej zaczął się w powiecie mieleckim maraton dożynkowy, który potrwał kilka dni. Każda z gmin na swój sposób uczciła święto chleba, plonów, rolników i podziękowała za dary ziemi.
 
6. Marcin Warchoł - młody wiceminister sprawiedliwości odwiedził nasz powiat już kilka razy. Obiecuje dofinansowania i walkę o czystość powietrza i oczywiście kandyduje na posła...
 
7. W sierpniu przez nasz region przeszły burze z nawałnicami. Ich siła była na tyle duża, że wywołała wiele szkód.
 
 
Wrzesień
 
1. Setki mielczan oglądało specjalny pokaz fontann na Stawach Cyranowskich przy ulicy Partyzantów w Mielcu. Teraz magistrat cały czas pracuje nad koncepcją dla tego terenu.
 
2. Śledzimy mieleckich kandydatów do Sejmu. Nasi lokalni kandydaci nie próżnowali. Pojawiły się też ciekawe nazwiska w rywalizacji o ławy sejmowe.
 
3. Po niecałym roku od historycznego wbicia łopaty oficjalnie rozpoczynającego budowę drugiego mostu na Wisłoce nastał kolejny wielki moment. Budowane etapami po obu stronach Wisłoki dwie części mostu zostały połączone tzw. przęsłem nurtowym. Most jednocześnie połączył dwie sąsiadujące miejscowości: Rzędzianowice ze Złotnikami.
 
4. 22 września Artur Skowronek został odwołany z funkcji pierwszego trenera PGE Stali Mielec. Jego miejsce zajął Dariusz Marzec.
 
5. W Czerminie byliśmy świadkami V rundy Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodowej. Rywalizowały ze sobą aż 34 załogi, walcząc o cenny czas na drogach czermińskiej gminy.
 
6. Trafiła do nas informacja, że Maria Napieracz straci stanowisko dyrektora w mieleckim pogotowiu. To pokłosie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił procedurę konkursową, w wyniku której obecna dyrektor została wybrana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.