Reklama

Przez weekend spodziewaj się więcej policji na drogach

Opublikowano:
Autor:

Przez weekend spodziewaj się więcej policji na drogach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa miesiące minęły jak jeden dzień... Wakacje zakończone więc powroty do domów się rozpoczęły. W ten weekend na drogach naszego bezpieczeństwa będzie pilnować więcej policjantów niż zwykle.

W związku z rozpoczynającym się ostatnim weekendem i związanymi z nim licznymi powrotami z wakacyjnego wypoczynku, podczas najbliższych dni policjanci ruchu drogowego spodziewają się większego natężenia ruchu drogowego.

Policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu, będą podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych:

- nadmierna prędkość połączona z brawurą,
- prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu,
- nieprawidłowe wykonywanie manewrów oraz lekceważenie przepisów przez pieszych i rowerzystów.


Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na zachowania pieszych. Przypominamy, aby przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych, pamiętajmy też, że podczas opadów deszczu na śliskiej drodze pojazdy mają dłuższą drogę hamowania. Oślepiające słońce może natomiast spowodować zmniejszenie widoczności zarówno kierowcy, jak i pieszego. Wieczorami pamiętajmy o noszeniu odblasków. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, trzymając je mocno za rękę i zawsze prowadźmy je od strony pobocza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE