Reklama

Przedszkolaki na igrzyskach. Ósemeczkowa Olimpiada Sportowa [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Olimpiada w Tokio już niebawem. Polska kadra sportowa szykuje się do złożenia olimpijskiej przysięgi. A tymczasem dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Mielcu, z ,,Artystycznej Ósemeczki'' zorganizowały własną ,,Ósemeczkową Olimpiadę Sportową''. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, wyzwalanie współpracy i współdziałania w grupie rówieśniczej, wpajanie dzieciom zasad zdrowej rywalizacji sportowej a przede wszystkim stwarzanie warunków do dobrej zabawy.

W tym dniu (16 czerwca) dzieci mogły wykazać się: w rzucaniu do celu, w biegach slalomem, wspinaczce na ściance wysiłkowej, w skokach w dal, wykonywaniu ''rzutów karnych'' i  w pokonywaniu różnych torów przeszkód. Wszystkie konkurencje wyzwoliły w dzieciach uśmiech, radość i chęć zwycięstwa.


Olimpijskie poczynania dzieci dopingowała Prezydent Miasta Mielca Adrianna Miłoś, która również nagrodziła wszystkich uczestników złotymi medalami oraz wręczyła każdej grupie pamiątkowy puchar.

Ósemeczkowa Olimpiada była wzbogaceniem działań promujących zdrowie w tej placówce. Ponieważ placówka bierze udział w ogólnopolskim programie ,,Przedszkola Promujące Zdrowie'' dzieci systematycznie uczestniczą w zabawach, ćwiczeniach i grach sportowych z wykorzystaniem różnorodnych przyborów oraz akcesoriów gimnastycznych, a przy sprzyjających warunkach również na świeżym powietrzu.

Fot. Przedszkole nr 8 w Mielcu

 

Dyrektor Przedszkola Barbara Smajdor nie zapomina również o zdrowym odżywianiu. Od kilku lat realizowany jest program własny ,,Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie". Dzieci biorą udział w licznych konkursach wewnętrznych i zewnętrznych na temat zdrowego stylu życia. Przedszkole aktywnie współpracuje z Sanepidem w Mielcu, realizując programy i projekty służące zdrowiu i bezpieczeństwu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy