Reklama

Przede wszystkim drogi

Opublikowano:
Autor:

Przede wszystkim drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy Mielec podsumowuje tegoroczne inwestycje. Wójt Józef Piątek mówi także, na co mogą liczyć mieszkańcy w najbliższym czasie.

Modernizacja, bieżące remonty oraz budowa nowych odcinków dróg to jedne z najważniejszych zadań, które realizuje obecnie urząd gminy. Od początku 2015 roku udało się wyremontować prawie 20 procent dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej.

Tegoroczne inwestycje W tym roku wyremontowano siedem odcinków dróg gminnych, które z upływem lat uległy znacznemu zniszczeniu i utrudniały komunikację. Nowe nawierzchnie o długości ponad 3,6 km wykonano w sołectwach: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Podleszany, Wola Mielecka. - Jednym z pierwszych problemów, z jakim musiałem się zmierzyć, obejmując stanowisko wójta, były właśnie drogi. Odwiedziło mnie wielu mieszkańców oraz sołtysi, którzy sygnalizowali, że jezdnie dojazdowe do ich posesji znajdują się w fatalnym stanie i niejednokrotnie przez ponad 30 lat, poza doraźnymi wypełnieniami dziur, nie były remontowane. Dodatkowo gmina ciągle się rozwija i powstają nowe obszary, które wyposażone są we wszystkie media, takie jak prąd, gaz, wodociągi i kanalizacja, a dojazd do nich prowadził przez drogi nieutwardzone lub drogi wykonane z kruszywa. Te tereny również uwzględniamy w naszych planach i w miarę możliwości dostosowujemy do potrzeb użytkowników. Cieszę się bardzo, że rada gminy w każdym corocznym budżecie zabezpiecza niezbędne fundusze na realizację tych zadań. Dzięki wspólnym działaniom udało nam się dotychczas zmodernizować ponad 11 kilometrów z liczącej ponad 64 kilometry bitumicznej infrastruktury drogowej – mówi Józef Piątek, wójt gminy Mielec.

Więcej w 39 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE