Reklama

Przed kościołem znów można parkować [interwencja]

Opublikowano:
Autor:

Przed kościołem znów można parkować [interwencja] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmieniło się oznakowanie na ulicy Parkowej w rejonie kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Od pewnego czasu można parkować na chodniku. To efekt interwencji mieszkańców.

Problem z parkowaniem w rejonie kościoła parafialnego  przy ul. Arczewskiego i Parkowej znany jest wszystkim mieszkańcom centrum miasta. Zjawisko nasila się szczególnie w niedziele, kiedy na nabożeństwa do kościoła przyjeżdżają mieszkańcy z kilku osiedli. Miasto przygotowało w ostatnim czasie nowe parkingi w rejonie ul. Parkowej, ale jak się okazuje w praktyce, to nadal za mało miejsc.

O problemie pisaliśmy w 2017 roku. Swoją interwencję w tej sprawie zgłaszali nam kierowcy, którzy byli oburzeni tym, że przy tej ulicy nie można było parkować na chodniku w bliskiej odległości od kościoła. Rzeczywiście, jeszcze rok temu na chodniku blisko kościoła znajdował się znak "zakaz zatrzymywania się". Znak ten wielokrotnie bagatelizowali kierowcy i otrzymywali mandaty.

- Od tego czasu otrzymaliśmy bardzo dużo sygnałów od mieszkańców, którzy prosili nas o zmianę tej sytuacji. Chodziło o to, aby umożliwić kierowcom parkowanie wzdłuż ulicy Parkowej. Zarządcą tej drogi jest Urząd Miejski w Mielcu. Złożyliśmy odpowiedni wniosek o zmianę oznakowania. Komisja ds. organizacji ruchu przy starostwie przeanalizowała tę sytuację i zgodziła się na propozycję zmiany w tym rejonie - informuje Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Obecnie przy ulicy znajduje się znak, który zezwala na parkowanie podłużne na krawędzi chodnika. Trzeba pamiętać o tym, że kierowca musi pozostawić przynajmniej metrową szerokość pasa dla pieszych, aby umożliwić im poruszanie się.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE