Reklama

Prowadzenie schroniska i opieka nad kotami. Kto zajmie się tym w nowym roku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Mielec

Prowadzenie schroniska i opieka nad kotami. Kto zajmie się tym w nowym roku? - Zdjęcie główne

foto Fot. UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komisja konkursowa Urzędu Miasta w Mielcu w ostatnich dniach grudnia wybrała organizację, która ma zapewnić opiekę zwierzętom bezdomnym i zapobiegać bezdomności zwierząt z terenu Gminy Miejskiej Mielec poprzez prowadzenie schroniska dla zwierząt oraz wyłapywać bezdomne zwierzęta i zapewniać opiekę wolnożyjącym kotom.

Do obu konkursów przystąpiły dwie organizacje – Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt i Fundacja Animals. Oferty oceniały komisje składające się z pracowników Urzędu Miejskiego, którzy od lat zajmują się tym zagadnieniem.

Obserwatorami prac komisji byli dwaj radni – Jarosław Szczerba i Tomasz Róg, którzy takie wnioski o uczestnictwo w obradach złożyli. Rozpatrywanie złożonych ofert trwało wiele godzin. Zostały one poddane dogłębnej analizie i ocenie pod względem formalnym i merytorycznym.

Komisja konkursowa rozpatrywała  następujące czynniki:

  1. możliwość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową;
  2. przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania;
  3. proponowaną jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których organizacja pozarządowa będzie realizować zadanie publiczne;
  4. planowany udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego;
  5. planowany przez organizację pozarządową wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków;
  6. uwzględnia analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.

Komisja za poszczególne kryteria oceny przyznawała punkty. Zarówno w konkursie na prowadzenie schroniska jak i w konkursie dotyczącym opieki nad kotami wolnożyjącymi  Fundacja Animals i Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt uzyskały więcej niż 50 procent punktów, co oznacza że zgodnie z regulaminem konkursu, obydwa te podmioty posiadają możliwość realizacji zadań, których dotyczyły przeprowadzone konkursy.

Zgodnie z wytycznymi zarządzenia Prezydenta Miasta Mielca z 26 listopada 2020 roku ostatecznie wybierana jest oferta, która uzyskała większą liczbę punktów podczas oceny merytorycznej. W przypadku obu rozstrzyganych konkursów, są to oferty Stowarzyszenia Oaza dla Zwierząt.

- Obserwujący prace komisji radny Pan Jarosław Szczerba poddając w wątpliwość te rozstrzygnięcia wykazuje się elementarnym brakiem znajomości zapisów zarządzenia  Prezydenta, który to zapis jednoznacznie zobowiązuje Prezydenta do wyboru oferty z wyższą oceną punktową.
Jednocześnie wyrażamy głębokie zadowolenie z aktywności i zainteresowania realizacją zadań gminy przez organizacje pozarządowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ofert i możliwość świadczenia pracy w obszarze ochrony zwierząt - podaje Urząd Miejski w Mielcu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy