Reklama

Prosty sposób zmniejszenia nawet o 50 proc. ryzyka zakażenia koronawirusem. Spanie przy otwartym oknie

Opublikowano:
Autor:

Prosty sposób zmniejszenia nawet o 50 proc. ryzyka zakażenia koronawirusem. Spanie przy otwartym oknie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczki ochronnej, częste mycie i dezynfekowanie rąk to podstawowe elementy, które jak przekazują nam specjaliści chronią nas przed zakażeniem się koronawirusem. Ale jak dowiedli brytyjscy naukowcy jest jeszcze jeden.

Jak wynika z raportu Environmental Modeling Group opracowanego dla grupy doradczej ds. sytuacji kryzysowych rządu Wielkiej Brytanii, jedną ze skutecznych metod ograniczenia prawdopodobieństwa zarażenia koronawirusem jest spanie przy otwartym oknie.
CZYTAJ TAKŻE: Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy

Badania naukowców wykazały, że otwarcie wieczorem okna w sypialni, a co za tym idzie lepsza wentylacja pomieszczeń zmniejsza ryzyko zakażenia aż o połowę.
 

O dobrym wpływie spania przy otwartym oknie  na nasze zdrowie mówiono już wcześniej.  Badania dowiodły, że właściwa wentylacja sypialni obniża poziom dwutlenku węgla we krwi, a co za tym idzie ułatwia zasypianie i  poprawia jakość snu, a jednocześnie  zwiększa poziom koncentracji następnego dnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE