reklama
reklama

Procesja Bożego Ciała przeszła przez Borki Nizińskie. Szli strażacy, dzieci sypiące kwiaty i tłum wiernych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPo uroczystej Mszy świętej o godzinie 10 w Kościele w Borkach Nizińskich odbyła się procesja ulicami wsi. W procesji na czele niesiono najświętszy sakrament. Następnie szli ministranci, strażacy, wierni oraz dzieci, które sypały kwiaty. Cała ceremonia była pełna uroczystości i piękna.
reklama

Boże Ciało, znane również jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to święto obchodzone przez katolików na całym świecie. Celem tego święta jest publiczne wyrażenie czci dla Eucharystii, czyli chleba i wina, które według katolickiej nauki stają się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa podczas Mszy świętej.

Podczas uroczystości Bożego Ciała kapłan przenosi Najświętszy Sakrament, czyli konsekrowane hostie, w procesji ulicami miasta. Procesja jest często ozdobiona kwiatami, flagami i innymi dekoracjami. W trakcie procesji wierni śpiewają pieśni religijne i modlą się, wyrażając swoją wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii.

Boże Ciało jest okazją do publicznego świadectwa wiary katolików oraz do duchowej refleksji nad tajemnicą Eucharystii. Święto to ma głębokie znaczenie dla katolików, ponieważ podkreśla centralną rolę Eucharystii w ich religijnej praktyce i wierzeniach.

reklama

Podczas uroczystości Bożego Ciała często przygotowuje się cztery ołtarze, które stanowią ważny element procesji i celebracji tego święta. Te cztery ołtarze symbolizują różne wydarzenia związane z historią zbawienia i są miejscem, gdzie odbywają się krótkie modlitwy i błogosławieństwa w trakcie procesji.

Pierwszy ołtarz, zwany "Ołtarzem Początku", upamiętnia stworzenie świata i początek zbawienia. Na tym ołtarzu kapłan odmawia modlitwę dziękczynną za dar stworzenia i prosi o błogosławieństwo dla wszystkich obecnych.

Drugi ołtarz, nazywany "Ołtarzem Odkupienia", przypomina mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Na tym ołtarzu kapłan udziela błogosławieństwa, a wierni oddają hołd Krzyżowi i wyrażają wdzięczność za zbawienie przyniesione przez Chrystusa.

reklama

Trzeci ołtarz, zwany "Ołtarzem Eucharystii", skupia się na tajemnicy Eucharystii i obecności Jezusa w konsekrowanych hostiach. To miejsce, gdzie odbywa się główne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i wierni oddają cześć Jezusowi w Eucharystii.

Czwarty ołtarz, zwany "Ołtarzem Chwały", symbolizuje wieczną chwałę nieba i zapowiada pełnię Królestwa Bożego. Na tym ołtarzu odmawiane są modlitwy dziękczynne za dar odkupienia i nadzieję na życie wieczne.

Cztery ołtarze na Bożym Ciele mają głębokie znaczenie symboliczne i pomagają wiernym skupić się na różnych aspektach wiary i zbawienia podczas procesji i liturgii tego święta.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama