Reklama

Prezydent Jacek Wiśniewski jest w Zarządzie Związku Miast Polskich

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Jacek Wiśniewski jest w Zarządzie Związku Miast Polskich  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, jako jedyny samorządowiec z Podkarpacia, został wybrany (5.03.2019r.) do zarządu Związku Miast Polskich. Wybory zarządu VIII kadencji odbyły się podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP w Poznaniu.

Podczas obrad zdecydowano m.in. o zmianie w statucie związku, który przewiduje poszerzenie składu zarządu, w którym zasiadać będzie 30 przedstawicieli miast członkowskich. Na drugą kadencję prezesa ZMP wybrano Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic. - Chętnych do pracy w zarządzie było sporo. Nie wszyscy mogli się do niego dostać, 
a to zobowiązuje tych, którzy zostali wybrani do tego, żeby te miejsca naprawdę dobrze wykorzystać – powiedział Zygmunt Frankiewicz. 


Prezydent Jacek Wiśniewski podkreśla, że wybór przedstawiciela Mielca do pracy w zarządzie związku to duże wyróżnienie, ale też cenne możliwości.

– Współpraca z prezydentami i burmistrzami miast to okazja do wymiany doświadczeń i poszukiwania wspólnych rozwiązań dla problemów, z którymi borykają się samorządy. To także udział 
w pracach i opiniowanie nowych regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem miast. Cieszę się, że w tym gronie jest przedstawiciel Mielca – powiedział Jacek Wiśniewski.

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE