Reklama

Prezes Stali Mielec zapewnia: "Jest dobra współpraca z miastem"

Opublikowano:
Autor:

Prezes Stali Mielec zapewnia: "Jest dobra współpraca z miastem" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 24 lipca prezes FKS Stali Mielec zapewnił, że pomiędzy klubem piłkarskim a magistratem panują dobre relacje. Podczas specjalnej konferencji prasowej na stadionie mieleckiej Stali mówił dziś o tym, że "ktoś chce sztucznie między nas wbić klin i może nas skłócić " - mówił dziś Bogusław Wyparło. Prezes Stali dodał, że czas w którym władzę sprawuje w mieście Jacek Wiśniewski jest okresem, kiedy współpraca pomiędzy klubem a magistratem układa się dobrze.

Od kilku dni w Mielcu mówi się o kwestii wysokości stypendiów sportowych, m. in. dla piłkarzy Stali Mielec. Miejska Komisja Stypendialna, która zebrała się w lipcu przyznała mniejsze stypendia dla piłkarzy. Krytykują to radni miejscy PiS, którzy apelują o ponowne spotkanie połączonych Komisji Sportu i Finansów w tej sprawie. Dziś do sprawy odniósł się prezydent Jacek Wiśniewski, który mówił, że stypendia.

- Doniesienia medialne dotyczące sytuacji klubu i miasta Mielec są niezasadne. Chce odnieść się do słów radnych miejskich PiS, którzy na swojej konferencji prasowej chcieli bardzo ratować klub piłkarski FKS Stal Mielec przed złą sytuacją finansową. Cały czas Magistrat utrzymuje relacje z klubem piłkarskim. To są dobre relacje. Mam nadzieję, że awans mieleckiej Stali scali wszystkie środowiska sportowe i nie będzie dzielić - komentuje Jacek Wiśniewski.

Prezydent powiedział dziś, że miasto Mielec przeznacza na sport kwotę ok 5 mln złotych. Zapewnił, że w Mielcu sport jest priorytetem. Przypomniał, że magistrat prowadzi też dużą inwestycję budowy nowej hali MOSiR wraz z basenem. Zabezpieczono też pieniądze na budowę zadaszenia boiska sportowego, które zostanie zrealizowane z rządowego programu budowy takich zadaszeń. 

W temacie stypendiów, prezydent Wiśniewski przypomniał harmonogram działań, które doprowadziły do przyznania stypendiów a takiej, a nie innej formie. Dodał, że przy tej procedurze obecny był jeden z radnych PiS Marian Kokoszka.

 - Doskonale zdajecie sobie Państwo jak trudna była sytuacja związania z uchwalaniem budżetu miasta Mielca na 2020 rok. Wtedy przyznaliśmy stypendia tylko na pierwsze półrocze 2020 roku. Pieniądze na drugie półrocze znalazły się dopiero po głębokiej analizie budżetu miasta. W maju 2020 roku analizowaliśmy sytuację związaną ze stypendiami. Radni Prawa i Sprawiedliwości wtedy wstrzymali się od głosu w tej sprawie. Warto zaznaczyć, że tę kwotę ok 5 mln złotych przeznaczamy na wszystkie dyscypliny sportowe w mieście. Jeśli chodzi o decyzję komisji stypendialnej z lipca. Ta komisja zebrała się na początku lipca i uczestniczył w niej radny miejski Marian Kokoszka, który podpisał się pod protokołem. Radni doskonale wiedzieli jaka będzie forma i jaka będzie kwota stypendiów. Zarządzenie dotyczące wysokości stypendiów wydałem na podstawie rekomendacji radnych obecnych na komisji, przedstawiciela klubu i  urzędników obecnych na tym spotkaniu. Tak więc nie rozumiem teraz tego niepokoju radnych - mówi dziś prezydent Jacek Wiśniewski 

ZOBACZ RELACJĘ

 

 

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE