Reklama

Pracownicy szpitala w Mielcu grożą protestem! Czy stacja łóżek zostanie zlikwidowana?

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy szpitala w Mielcu grożą protestem! Czy stacja łóżek zostanie zlikwidowana? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informują działacze związkowi w mieleckim szpitalu prawdopodobnie dojdzie do likwidacji stacji łóżek. Czyszczeniem łóżek szpitalnych ma zająć się firma zewnętrzna. To szokująca informacja szczególnie dla pracowników, którzy zajmowali się dezynfekcją łóżek.

Działacze KZ NSZZ "Solidarność" przy mieleckim szpitalu rozpoczynają działania związane z rozpisaniem referendum strajkowego w tej sprawie. Warto przypomnieć, że zarówno dyrektor placówki Leszek Kwaśniewski, jak i starosta Zbigniew Tymuła w wypowiedziach medialnych zapewniali, że nie będą likwidować stacji łóżek. 

Stacja łóżek działa przy mieleckim szpitalu nieprzerwalnie od 19 lat. Według informacji do jakich dotarła Solidarność - teraz czynności związane z czyszczeniem łóżek mają być powierzone firmie zewnętrznej, która ma być wybrana w drodze przetargu. To zdaniem działaczy związkowych działanie, które można znacznie wpłynąć na obniżenie poziomu usług medycznych w szpitalu. Obecnie łóżka wraz z materacem i kołdrą są czyszczone w odrębnym pomieszczeniu. Jeśli dojdzie do zmiany, to łóżka mają być czyszczone na sali chorych.  

Więcej na ten temat w najbliższym Korso. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE