Reklama

Pożyczki online - sprawdź co musisz wiedzieć

Opublikowano:
Autor:

Pożyczki online - sprawdź co musisz wiedzieć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek pożyczek chwilówek udzielanych w trybie online cały czas się rozwija i rozbudowuje. Pojawiają się nowe firmy, skłonne do udzielania w ten sposób zobowiązań finansowych. Co powinien wiedzieć potencjalny pożyczkobiorca, zanim ostatecznie zdecyduje się na podpisanie umowy pożyczkowej?

Czytaj umowę!

Umowa pożyczkowa jest podstawą udzielania pożyczek gotówkowych, niezależnie od tego, czy będzie zawierana w formie tradycyjnej, papierowej czy w trybie online. Niestety, według badania GfK Polonia, nawet około 20 proc. konsumentów w ogóle nie zawraca sobie głowy tym, aby przeczytać umowę przed jej podpisaniem. W efekcie nie wiedzą tak naprawdę, na co się decydują i mogą być zawiedzeni np. naliczeniem opłat przy darmowej pożyczce, z uwagi na niedotrzymanie choćby o jeden dzień terminu spłaty.

Rzetelnie działające i sprawdzone firmy pożyczkowe udostępniają swoim klientom ramową umowę pożyczki przed podpisaniem umowy. Lista takich firm jest dostępna pod adresem - http://lowcachwilowek.pl/ Do umowy wgląd ma każdy, kto jest potencjalnym pożyczkobiorcą. Można z niej dokładnie dowiedzieć się, jakie jest RRSO pożyczki (roczna rzeczywista stopa oprocentowania), a także ile wynosi prowizja za przystąpienie do zobowiązania. Sprawdzimy tam również jakie są warunki przedłużenia terminu spłaty pożyczki czy koszty związane z niespłaceniem pożyczki przez klienta w terminie, bez kontaktu z pożyczkodawcą.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) w 2012 roku uruchomił akcję społeczną „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”, która zwracała uwagę na różne ryzyka związane z korzystaniem z usług finansowych, niepodlegających szczególnemu nadzorowi. Misją akcji było uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest czytanie umów przed ich podpisaniem. Ma to swoje zastosowanie nie tylko w przypadku umów pożyczek online, ale również wszelkich innych umów, jakie zawieramy z usługodawcami czy sprzedającymi towary.

Warto zaciągać pożyczki u sprawdzonych pożyczkodawców

Najlepiej podpisywać umowy pożyczkowe wyłącznie z tymi firmami pożyczkowymi, które są sprawdzone i znane w branży finansowej w Polsce. Jak już sugerowaliśmy, ich oferty można znaleźć na stronie http://lowcachwilowek.pl/chwilowka-online/. Każdy klient, który nosi się z zamiarem zaciągnięcia pożyczki w firmie pożyczkowej, powinien sprawdzić jej wiarygodność, policzyć całkowity koszt pożyczki, dokładnie przeczytać umowę oraz podpisać ją wyłącznie wtedy, gdy rozumie i zgadza się ze wszystkimi jej punktami.

Wiele firm udzielających tzw. chwilówek zasługuje na zaufanie klienta. Są to pożyczkodawcy o dobrej opinii, którzy mogą znajdować się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Taka firma powinna figurować w Krajowym Rejestrze Sądowym, jeśli działa w formie spółki, albo w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Bardzo istotny z perspektywy klienta jest całkowity koszt pożyczki. Pożyczkodawca powinien informować, jakie jest oprocentowanie zobowiązania, koszty dodatkowe oraz RRSO. To właśnie RRSO uwzględnia wszystkie opłaty dodatkowe, w tym prowizję, odsetki, koszty manipulacyjne czy opłaty przedwstępne. Im niższe, tym lepiej dla klienta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE