Reklama

Poznaj Ignacego! Międzyszkolny konkurs o Łukasiewiczu w SP 7 w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu odbył się w środę (30 listopada) międzyszkolny konkurs. 4-osobowe drużyny z klas III ze wszystkich mieleckich szkół wykonywały różnorodne zadania związane z Ignacym Łukasiewiczem.

W turnieju wzięły udział reprezentacje ze wszystkich dziesięciu szkół podstawowych z naszego miasta. Całe zawody zorganizowała dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. 

- Konkurs jest elementem projektu „Poznaj Ignacego” finansowanego w ramach programu grantowego PGNiG „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”. Czteroosobowe drużyny ze wszystkich mieleckich szkół podstawowych wykonywać będą zadania sprawnościowe, kreatywne oraz wymagające wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu na podstawie prezentacji.- opowiada nam dyrektor szkoły Małgorzata Wacławska. 

 

Uczestnicy zadania musieli zmierzyć się w 8 zadaniach:

 • Puzzle Łukasiewicza - sędzia Lucyna Cisowska,
 • Tor przeszkód - sędzia Łukasz Nowak, 
 • Zaszyfrowane słowa - sędzia Dorota Narowska,
 • Eksperymenty - sędzia Stanisława Chmielowiec, Agnieszka Uzar,
 • Escape room - sędzia Katarzyna Pacholec, Sylwia Miękoś,
 • Gdzie jest Ignacy - sędzia Daria Kijak - Kotwica, Agnieszka Marek,
 • Byś jak Ignacy - czytanie ze zrozumieniem - sędzia Bożena Mielczarek,
 • Poznaj Ignacego - gra planszowa na czas - sędzia Ewa Kusek.
Na każdą z drużyn czekała także strefa relaksu, którą opiekowała się Barbara Bednarz -Kondrat.

- Ten konkurs o takiej tematyce jest pierwszy, organizowaliśmy wcześniej tego typu konkursy, ale o innej tematyce np. ekologicznej. Taka formuła, gdzie dzieci chodzą w różne miejsca i wykonują różne zadania, zawsze wydawała nam się ciekawsza, fajniejsza. - podkreśla dyrektor szkoły SP 7 w Mielcu. -  W czerwcu mieliśmy nadanie imienia naszej szkole Ignacego Łukasiewicza, dlatego właśnie taki tytuł tego konkursu "Poznaj Ignacego". Zadania wymyślali główny nauczyciele z SP 7. Każde zadanie jest innego rodzaju: jest czytanie ze zrozumieniem, jest zrobiona interaktywna mapa, jest Escape Room, są też ćwiczenia sportowe. 

Uczestników w każdym zadaniu ograniczał czas. Na wykonanie poszczególnych poleceń mieli tylko 10 minut. Mimo że rywalizacja była zacięta i za każde dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty, to nagrody każda drużyna dostała takie same. - Jak już podkreśliłam, nie chodzi tu głównie o rywalizacje, chociaż wiemy, że dzieciaki ją lubią.  Duży nacisk kładziemy właśnie na współpracę dzieci w zespole. - zaznacza dyrektor.

A tak wyglądała klasyfikacja końcowa:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2
 2. Szkoła Podstawowa nr 7
 3. Szkoła Podstawowa nr 9
 4. Szkoła Podstawowa nr 13
 5. Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 3
 6. Szkoła Podstawowa nr 6
 7. Szkoła Podstawowa nr 1
 8. Szkoła Podstawowa nr 11
 9. Szkoła Podstawowa nr 12

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy