Reklama

Reklama

Powstał film promujący Podkarpacie. 8 inspirujących historii o fenomenie miejsca i ludzi [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 15 listopada 2020 12:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi" to tytuł najnowszego filmu o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Bohaterowie to ludzie, którzy podjęli świadomą decyzję, aby pozostać właśnie tutaj, na Podkarpaciu.

Pomysłodawcy i twórcy filmu zapraszają w pełną emocji podróż w poszukiwaniu esencji Podkarpacia.

Kanwą filmu jest osiem inspirujących historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Bohaterami są ludzie, którzy zdecydowali się pozostać na Podkarpaciu. Aby tutaj się uczyć i rozwijać, tutaj tworzyć i realizować swoje projekty i tutaj przekładać pasje na swoje szanse.


Przeczytaj także: Szpital: Obecnie pacjentów covidowych jest 120, zajętych 10 respiratorów [VIDEO]


Fundusze Unijne wspierają decyzje naszych bohaterów, a później ich projekty. Często to właśnie dzięki dostępności środków unijnych decydują się na realizację swojego pomysłu, na dalsze rozwijanie biznesu, albo kształcenie w nowym zawodzie.

Film wychodzi jednak poza personalne ramy. Wyłania się z niego kompleksowy obraz Podkarpacia, z jego wykorzystanymi, ale również niewykorzystanymi możliwościami, budzącym się do życia lokalnym patriotyzmem oraz niesamowitą siłą i zaradnością, jaką wykazują się mieszkańcy regionu w codziennym życiu.

Wybrzmiewa z niego duma z tego, co udało im się do tej pory osiągnąć i z tego, co region ma do zaoferowania. Coraz większa jest również świadomość, że „Podkarpackie to ja” i to „ode mnie” zależy czy sięgnę po swoje marzenia, czy też poddam się już na starcie, oddając walkoverem swoją szansę innym. 

- Film Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi. dedykujemy wszystkim mieszkańcom Podkarpacia, ale w szczególności dedykujemy go tym, którym się chce... - piszą twórcy filmu.

O twórcach filmu

Za koncepcję i produkcję filmu odpowiada DogFilm Studio Filmowe, wielokrotny zwycięzca konkursów Camerimage 2017, 2018, 2019. Za sterami reżyserskimi usiadł Paweł Nazaruk, scenarzysta, producent, reżyser i operator filmowy. Do współpracy reżyserskiej zaproszony został także Arkadiusz Bartosiak, wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych i krótkich metraży.


Przeczytaj także: Świąteczny wystrój Mielca. Wiemy ile miasto wyda na ten cel 


O kampanii Podkarpackie to Ty

- Podkarpackie to Ty to kampania promująca efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie. W kampanii postawiliśmy na szczerość i prawdziwość. Dlatego oddaliśmy głos naszym mieszkańcom – dotychczasowym beneficjentom Funduszy Europejskich, mając tym samym nadzieję, że staną się inspiracją dla przyszłych beneficjentów - mówią pomysłodawcy.

Pełnometrażowy film dokumentalny Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi. jest zwieńczeniem całej kampanii, a także pewnego rodzaju podziękowaniem dla mieszkańców regionu za ostatnie sześć lat. Mamy nadzieję, że nasz film stanie się inspiracją dla wielu ludzi na Podkarpaciu, którzy mają chęć do działania i inicjatywę do tego, aby podjąć życiowe wyzwania i rozwijać siebie, a tym samym cały region, wraz z Funduszami Europejskimi - dodają.

Zobacz cały film:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.