Reklama

Powiatowa sesja w cieniu wirusa

Opublikowano: ndz, 22 mar 2020 19:24
Autor:

Powiatowa sesja w cieniu wirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Początkowy plan sesji liczył prawie dwadzieścia punktów. Jednak z powodu koronawirusa sesja została mocno skrócona. A z 25 radnych na sali obrad zjawiło się tylko 16.

W niespełna godzinę 19 marca mieleccy radni powiatowi podjęli zaledwie kilka najistotniejszych uchwał.

W sesji uczestniczyło 16 radnych, co stanowiło kworum i pozwalało na podejmowanie prawomocnych decyzji. Absencja pozostałych radnych pozwoliła na nieco „luźniejsze” rozlokowanie foteli radnych. Liczbę osób stanowiących obsługę sesji również zmniejszono do niezbędnego minimum. Tuż przed obradami sala została dokładnie wysterylizowana. Przy wejściu były środki dezynfekcyjne, niektórzy radni skorzystali z zaproponowanych rękawiczek ochronnych.

Z rezerwy ogólnej budżetu państwa powiat mielecki otrzymał 742 900 zł. Pieniądze te zostały przekazane, w formie dotacji, do Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego w Mielcu z przeznaczeniem na zakup środków do walki z koronawirusem.

Radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Miejskiej Mielec w formie dotacji celowej w wysokości 7 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. Wydanie książki ”Nierozstrzelana pamięć. Mielecki Słownik Katyński”.

Radni podjęli także uchwałę o wystąpieniu do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o wyrażenie zgody na otworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum Nr 4, wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Pojawił się też temat wystąpienia zarządu powiatu do Podkarpackiego Kuratora Oświaty o wydanie opinii w sprawie ponownego odwołania dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Elżbiety Wyparło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    hajs się zgadza

    16 radnych koniecznie musiało dostać diety. epidemia epidemią...