Reklama

Powiat mielecki wciąż z największym wzrostem bezrobocia

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki wciąż z największym wzrostem bezrobocia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W okresie wrzesień 2019-wrzesień 2020 w powiecie mieleckim przybyło 1324 bezrobotnych. Jest to największy wzrost w woj.podkarpackim. Kolejne miejsca od końca zajmują miasto Rzeszów - przyrost 1217 bezrobotnych, powiat rzeszowski - 923, powiat dębicki - 912.

W miesiącu sierpniu (na razie nie ma jeszcze  kompletnych danych porównawczych za wrzesień) w powiecie mieleckim przybyło 113 bezrobotnych (liczba ta stanowi różnicę między liczbą osób zarejestrowanych i wyrejestrowanych)  i to też było najwięcej w województwie. Drugi pod tym względem był powiat przeworski z 64 bezrobotnymi. W kolejnych powiatach liczba bezrobotnych wzrastała co najwyżej o kilkanaście osób, a były też takie gdzie  malała. Przykładowo w powiecie tarnobrzeskim zmalała o 74 osoby, ropczycko-sędziszowskim o 66 osób, brzozowskim o 57 osób.
CZYTAJ TAKŻE: Trwa protest rolników! Maszyny rolnicze na ulicach gminy Radomyśl Wielki [FOTO, VIDEO]

- Największy w województwie podkarpackim wzrost bezrobocia w ostatnich miesiącach i porównawczo w ciągu ostatniego roku wynika przede wszystkim z dużego uprzemysłowienia Mielca i niskiej kwoty bazowej jeżeli chodzi o stopę bezrobocia i liczbę osób bezrobotnych - powiedział Grzegorz Durak, dyrektor PUP w Mielcu. - Jeszcze w połowie ubiegłego roku mieleccy pracodawcy mieli duże problemy ze znalezieniem pracowników. Obecnie przy kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa firmy przemysłowe utraciły część zleceń i zaczęły redukować zatrudnienie co miało bezpośrednie przełożenie na szybki wzrost poziomu bezrobocia w naszym regionie.

Pewnym pocieszeniem jest pojawianie się w powiecie mieleckim coraz większej liczby ofert pracy. Kiedy w kwietniu i maju kryzys koronawirusowy najmocniej uderzył w rynek pracy tych ofert było odpowiednio 178 i 136. W  lipcu pojawiło się ich 621, w sierpniu 533, we wrześniu ponownie 621.

- Większa liczba ofert pracy pozwala mieć nadzieję, że sytuacja na lokalnym rynku pracy będzie się poprawiać, choć nadal trudno ostatecznie przewidzieć jak pracodawcy będą się zachowywać w kolejnych miesiącach- zaznaczył dyrektor Grzegorz Durak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE