Reklama

Powiat mielecki w czołówce zakażeń w województwie. To już ponad 100 osób

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki w czołówce zakażeń w województwie. To już ponad 100 osób - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według stanu na 17 września w powiecie mieleckim zakażonych na koronawirusa zostało 116 osób, a jedna zmarła. Taka liczba zakażonych sytuuje ten powiat na 10 miejscu w województwie podkarpackim.

Największa liczbę zakażonych na koronawirusa w woj. podkarpackim według stanu na 17 września była w powiecie jarosławskim – 747 osoby, dalej były powiat przemyski – 267, miasto Rzeszów – 221, powiat przeworski – 219, miasto Przemyśl – 174, powiat rzeszowski – 161, powiat stalowowolski – 146, powiat dębicki – 120, powiat leżajski – 119 i powiat mielecki – 116.

Najmniej zakażonych było z kolei w trzech powiatach: bieszczadzkim – 9 osób, leskim – 16, brzozowskim – 30. W tych trzech powiatach nie było też do tej pory  żadnego zgonu z powodu koronawirusa.

Najwięcej osób zmarło, tak jak przy zakażaniach, w powiecie jarosławskim – 22, potem mieście Przemyślu – 15,  powiecie stalowowolskim – 8, leżajskim – również  8, przemyskim – 6, rzeszowskim – 5, dębickim – 4. W powiecie mieleckim z powodu koronawirusa zmarła 1 osoba.

 Ostatnie dni nie były najlepsze dla powiatu mieleckiego. We wtorek (15 września) w powiecie tym odnotowano najwięcej przypadków zachorowań na koronawirusa w województwie podkarpackim – 5 na 20 ogółem. Również wczoraj w powiecie mieleckim pojawiły się 3 kolejne przypadki  zachorowań na koronawirusa.

Z powodu zakażeń na koronawirusa w ostatnich dniach w powiecie mieleckim  zamknięte zostały dwie szkoły- Zespół Szkół w Jaślanach gm. Tuszów Narodowy i Szkoła Podstawowa w Otałęży gm. Czermin. Aktualnie na kwarantannie przebywa też 9 nauczycieli  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE