W środę (19 lipca) szkoły przekazały informacje dotyczące wyników rekrutacji i ogłosiły listę uczniów, którzy zostali przyjęci do danej placówki. To ważny moment dla wszystkich kandydatów i ich rodzin.
Na liście widnieją nazwiska uczniów, którzy spełnili wymagane kryteria i zostali zakwalifikowani do danej szkoły. Jednocześnie zostały również podane informacje dotyczące uczniów, którzy nie zostali przyjęci, co może oznaczać konieczność szukania innych opcji edukacyjnych.
- Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe w Mielcu, to na 1705 miejsc zostało zrekrutowanych 1650 uczniów, a więc jest jeszcze wolnych 55 miejsc w szkołach. Dlatego uczniowie, którzy z jakichś ważnych względów bądź przez zapomnienie nie dokonali jeszcze wyboru szkoły, mogą jeszcze wybierać, choć jest to wybór już ograniczony. Żadnych dodatkowych klas nie będzie już tworzonych, ponieważ mamy jeszcze wolne miejsca np.w Liceum nr 3, Technikum nr 4 oraz sporo miejsc w szkołach branżowych różnych specjalności - opowiada wicestarosta mielecki Andrzej Bryła.
Jak podkreśla wicestarosta, najwięcej chętnych zgłosiło się do klas licealnych.
- W technikach dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się takie kierunki jak: informatyk, robotyk, programista czy klasa z kształceniem policyjnym w ZSE - zaznacza Andrzej Bryła.
Listy przyjętych zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu (24 lipca), po potwierdzeniu woli nauki w danej szkole, przez zakwalifikowanych uczniów.
I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu:
- 92 miejsca
- 92 przyjętych
- 286 wniosków zostało złożonych do I LO
- nie będzie tworzonych dodatkowych oddziałów
- najpopularniejsze klasy: psychologiczna, politechniczna, medyczna
II Liceum Ogólnokształcące:
- 192 miejsca,
- zakwalifikowanych do szkoły zostało 192 uczniów
- 289 wniosków zostało złożonych do II LO
- nie będzie tworzonych dodatkowych oddziałów
- najpopularniejsze klasy: promedyczna (z przedmiotami rozszerzonymi biologia, chemia, matematyka), ekonomiczno-informatyczna (z przedmiotami rozszerzonymi matematyka, j. angielski, geografia lub informatyka), politechniczna (z przedmiotami rozszerzonymi matematyka, j. angielski, fizyka)
Zespół Szkół Budowlanych:
- Technikum Nr 2
- technik budownictwa z innowacją projektowanie architektoniczne - 32 uczniów
- technik budownictwa – 14 uczniów
- technik geodeta z innowacją drony w geodezji - 18 uczniów
- technik robót wykończeniowych w budownictwie z innowacją „aranżacja wnętrz" – 32 uczniów - Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – 22 uczniów
- monter sieci i instalacji budowlanych – 10 uczniów - wolne miejsca są tylko w szkole branżowej w obu zawodach.
- wszystkie zawody w technikum cieszyły się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy brak wolnych miejsc.
- nie będzie tworzonych dodatkowych oddziałów.
V Liceum Ogólnokształcącego:
- ilość miejsc w pierwszych klasach - 100
- ilość uczniów przyjętych - 100
- nie będzie dodatkowych klas
- klasy, które cieszyły się największym powodzeniem: psychologiczna, językowo — geograficzna, prawniczo — humanistyczna
- ilość uczniów, którzy złożyli wnioski rekrutacyjne do szkoły - 118
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.