Reklama

Powiat mielecki przekroczył barierę 1000 zakażonych. Niepokoi mała liczba ozdrowieńców

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki przekroczył barierę 1000 zakażonych. Niepokoi mała liczba ozdrowieńców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (23 października) powiat mielecki przekroczył symboliczną liczbę 1000 zakażonych od początku pandemii. Dokładnie jest to 1007 osób. Poza dużą liczbą zakażonych niepokoi mała, najniższa w woj.podkarpackim liczba ozdrowieńców.

Krzywa zachorowań w powiecie mieleckim wciąż nie spada, a wręcz przeciwnie rośnie. W poniedziałek (19 października) padł kolejny dobowy rekord zachorowań – 57 osób. Ale już dzień później (20 października) rekord ten został pobity – 60 osób.
CZYTAJ TAKŻE: Bury wycofał się z prawie połowy zwolnień. Lear zwolnił prawie wszystkich

Dziś (23 października) doszło kolejne 48 przypadków zachorowań na COVID-19, a liczba zakażonych od początku pandemii osiągnęła 1007 osób.

Te 1007 osób to trzeci najwyższy wynik w woj. podkarpackim. Przed nami jest tylko miasto Rzeszów z 1528 przypadkami zachorowań i powiat jarosławski z 1378 przypadkami.

Oprócz dużej liczby zakażonych niepokoi w tym powiecie mała liczba uzdrowieńców. Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy w powiecie mieleckim ozdrowieńców jest 155, co z ogólnej liczby zakażonych stanowi raptem 15 proc. i jest to najniższy wynik w woj. podkarpackim. Tak niski wynik posiada jeszcze tylko powiat kolbuszowski – 18 proc.

Średnia uzdrowieńców dla całego woj. podkarpackiego to 40 proc., a czołówka to pow. jarosławski – 66 proc. uzdrowieńców, przeworski – 59 proc., stalowowolski – 51 proc., strzyżowski – 51 proc., przemyski – 50 proc.

W pow. mieleckim na dziś są dwa duże ogniska koronawirusa. Dom Pomocy Społecznej w Mielcu, gdzie w ognisku potwierdzono 24 wyniki dodatnie, w tym 15 u personelu i 9 u pensjonariuszy oraz PZL Mielec, gdzie potwierdzono 30 przypadków zakażeń u pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE