Reklama

Powiat mielecki. Czy zarząd otrzyma wotum zaufania i absolutorium?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: powiat mielecki

Powiat mielecki. Czy zarząd otrzyma wotum zaufania i absolutorium? - Zdjęcie główne

Już 2 czerwca odbędzie się powiatowa sesja. | foto powiat mielecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodząca sesja Rady Powiatu Mieleckiego, która odbędzie się 2 czerwca, skupi się na istotnych kwestiach, takich jak rozpatrzenie wniosku o udzielenie Zarządowi Powiatu Mieleckiego wotum zaufania oraz przyjęcie absolutorium.

Dla samorządowców nadchodzi najbardziej intensywny okres w roku. Jednak to nie temperatura zewnętrzna jest w centrum uwagi, a składanie raportu dotyczącego stanu gminy oraz starania o uzyskanie absolutorium i wotum zaufania ze strony radnych.

Do 30 czerwca rady miast, gmin, powiatów oraz sejmiki wojewódzkie mają termin na podjęcie decyzji dotyczącej udzielenia absolutorium organom wykonawczym. Jest to okres, który tradycyjnie wzbudza wiele emocji i dyskusji.

2 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna, podczas której radni zdecydują czy udzielić wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego za sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2022. Absolutorium jest procedurą mającą na celu podsumowanie wykonania budżetu, a nie pełną ocenę całokształtu pracy wójta czy burmistrza. Niemniej jednak starosta mielecki, Stanisław Lonczak, spotykał się czasami z trudnościami i nieprzyjemnościami podczas takich głosowań, które wiązały się z negatywnymi emocjami. Jak będzie tym razem?

W planie obrad sesji znajduje się również zatwierdzenie sprawozdań finansowych oraz sprawozdań z działalności Mieleckiego Pogotowia Ratunkowego. Ważnym punktem porządku obrad będzie także omówienie i przyjęcie uchwały dotyczącej Strategii Rozwoju Ponadlokalnego "Dorzecze Wisłoki" na lata 2022-2030.  

Na sesji Rady Powiatu Mieleckiego zostanie przedstawione sprawozdanie finansowe oraz sprawozdania z działalności Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu za rok 2022. W ramach tych raportów, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego przedstawi informacje dotyczące zawartych umów w 2022 roku oraz wielkości miesięcznych przychodów z tego tytułu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy