Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grożąc śrubokrętem ukradł motorower. Policyjny pościg za obywatelem Danii

Opublikowano:
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Grożąc śrubokrętem ukradł motorower. Policyjny pościg za obywatelem Danii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 23-letni obywatel Danii. Mężczyzna przyjechał skradzionym z warszawskiej wypożyczalni rowerem do Cmolasu. Tam grożąc śrubokrętem jednemu z mieszkańców, ukradł mu motorower i uciekał nim w kierunku Sokołowa Młp.

Informację o kradzieży jednośladu w Cmolasie, kolbuszowscy policjanci otrzymali w piątek (7 czerwca) po południu.

- Ze zgłoszenia pokrzywdzonego mieszkańca tej miejscowości wynikało, że nieznany mężczyzna przyjechał rowerem na posesję 54 -latka i grożąc mu śrubokrętem wsiadł na jego motorower i odjechał. Z przekazanych informacji wynikało również, że sprawca prawdopodobnie był obcokrajowcem - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

Niespełna godzinę po zgłoszeniu, uciekającego ulicą Armii Krajowej w Raniżowie motorowerzystę, zauważyli policjanci z referatu ruchu drogowego. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali i obezwładnili uciekającego motorowerzystę. 23-letni obywatel Danii został zatrzymany, a skradziony motorower zabezpieczony.

- Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że rower na którym przyjechał mężczyzna i który porzucił na posesji mieszkańca Cmolasu, także został skradziony początkiem czerwca, z jednej z warszawskich wypożyczalni - dodaje oficer prasowy. 

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz nie zastosowania się do sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu. Wobec obcokrajowca zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE