Reklama

Potyczki na słowa

Opublikowano:
Autor:

Potyczki na słowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice wraz z młodzieżą uczestniczyli w Literackich Potyczkach Bibliotecznych zorganizowanych w Publicznym Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie.

Tegoroczne "Potyczki Literackie" były okazją do zaprezentowania aktualnych wydarzeń z życia biblioteki, bowiem praca bibliotekarza to nie tylko wypożyczanie książek, ale również organizowanie szeregu imprez kulturalnych związanych z rozwojem czytelnictwa.

W części wstępnej spotkania odczytywane były wiersze polskich poetów w związku ze Światowym Dniem Poezji, przypadającym na 21 marca. Wiersze odczytywali uczniowie oraz zaproszeni rodzice: Urszula Polak, Małgorzata Majocha, Alicja Kalicka i Andrzej Magdziak.

Na spotkaniu 31 marca można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez polskie autorki. Wszyscy zebrani mogli też zobaczyć prezentację multimedialną pt. "Zarys historii książki", gdyż to ona była główną bohaterką spotkania.

W dalszej części nauczyciel języka polskiego, Teresa Czerwiec, odczytała dwa wiersze ucznia Radka Musiała z klasy II b pt. "Deszczówka" i "Fragment zwierciadła". Spotkanie biblioteczne było okazją do zaprezentowania twórczości młodego poety. Jego wiersze były niespodzianką dla wszystkich, gdyż o pasji Radka do pisania wierszy nikt nie wiedział.

Na Literackich Potyczkach Bibliotecznych zaprezentował się również Klub Miłośników Książki. Dziewczęta polecały swoje ulubione tytuły książkowe z różnych dziedzin literatury. Tradycyjnie w drugiej części uroczystości miał miejsce turniej pomiędzy klasami, które były wspomagane w tym roku przez obecnych rodziców. Rywalizacja składała się z czterech rund: pytania z zakresu wiedzy o książce, bibliotece i prasie, kalambury, reklama biblioteki i krzyżówka polegająca na wykazaniu się znajomością pojęć związanych z biblioteką i czytelnictwem.

Tegoroczne potyczki wygrała klasa III b wspierana przez rodzica Urszulę Polak. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody za tegoroczne konkursy biblioteczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE