Reklama

Poseł Skowrońska rozmawiała ze starostą i zadeklarowała wsparcie

Opublikowano: pt, 1 maj 2020 09:34
Autor:

Poseł Skowrońska rozmawiała ze starostą i zadeklarowała wsparcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poseł Krystyna Skowrońska spotkała się w czwartek (30 kwietnia) ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem. Tematem głównym rozmów była sytuacja epidemiczna w powiecie i potrzeby samorządu w obecnym czasie.

W roboczym spotkaniu, które miało charakter informacyjny brał udział także Ryszard Krawiec, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.


Posłanka dopytywała się samorządowców o ilość środków przekazanych powiatowi, przeprowadzone badania, liczbę osób poddanych kwarantannie i ilość osób hospitalizowanych. Krystyna Skowrońska pytała także o sytuację w mieleckim Domu Pomocy Społecznej.

Jak poinformował Ryszard Krawiec, w okresie od ogłoszenia stanu epidemii, przebadanych zostało 750 osób. W szpitalu przebywa obecnie 17 osób, a na kwarantannie 169.

Dodatkowo starostwo przeznaczyło 26 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków dla DPS – u. Zakupiono 2 tysiące maseczek chirurgicznych oraz po 100 sztuk masek FFP3, kombinezonów i okularów ochronnych.

Poseł Skowrońska zadeklarowała swoje wsparcie w pozyskaniu dodatkowego sprzętu i materiałów. Potrzebne są w dalszym ciągu maseczki, rękawice, przyłbice i środki dezynfekcyjne.

- Z moich informacji wynika, że nie wszystkie samorządy naszego województwa traktowane są równo albo przynajmniej proporcjonalnie – oceniła Poseł Krystyna Skowrońska. Podejmę próby interwencji w tej sprawie u wojewody – zadeklarowała.

Posłanka zapowiedziała również złożenie interpelacji poselskich do właściwych resortów rządowych w których domagać się będzie zwiększenia dystrybuowanych środków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.