Reklama

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu planuje utworzenie kolejnego punktu zamiejscowego.

Opublikowano: wt, 17 wrz 2019 22:40
Autor:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu planuje utworzenie kolejnego punktu zamiejscowego.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpisana umowa z władzami samorządowymi gminy Padew Narodowa przedłuża działalność tamtejszego punktu konsultacyjnego o kolejne 3 lata. Są też plany na kolejny punkt w innej gminie.

Na mocy porozumienia szkoła udostępnia poradni nieodpłatnie pomieszczenia do pracy z dziećmi i młodzieżą. Poradnia kieruje do obsługi punktu psychologa, pedagoga i logopedę.


Działająca w strukturach mieleckiego starostwa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna posiada dwa punkty zamiejscowe. Pierwszy utworzony został w Radomyślu Wielkim w 2016 roku, drugi – rok później - w Padwi Narodowej. Do zadań tych zamiejscowych placówek należy wstępne – diagnostyczne udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej i logopedycznej dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom. 


W ocenie zarówno lokalnych władz samorządowych obu gmin (Padew Narodowa i Radomyśl Wielki) jak i organu prowadzącego Poradnię – Starostwa Powiatowego w Mielcu, ta forma współpracy sprawdziła się.

Z tego tez powodu trwają prace konsultacyjne nad utworzeniem kolejnej placówki zamiejscowej mieleckiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Nowy, trzeci już zamiejscowy punkt konsultacyjny miałby powstać w Gminie Przecław.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE