Reklama

Ponad 9 milionowa inwestycja zakończona [FOTO]

Opublikowano: pt, 25 wrz 2020 14:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się warta przeszło 9 milionów złotych inwestycja w rejonie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. W piątek (25 września) odbył się jej odbiór techniczny.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego objęła trzy kluczowe dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej odcinki o łącznej długości blisko dwóch kilometrów. Zmodernizowany został fragment drogi od ul. Cyranowskiej do Bramy Głównej SSE (z pominięciem ronda, które remontuje Urząd Miejski), dalej od Bramy Głównej SSE do ronda przy Agencji Rozwoju Przemysłu, a także odcinek prowadzący od ronda przy ARP do skrzyżowania przy zakładzie Colfarm.

Nawierzchnia asfaltowa na tych odcinkach została całkowicie rozebrana i wykonana na nowo, od podstaw, przy jednoczesnym wzmocnieniu pakietem warstw bitumicznych. Rozwiązanie to ma zapewnić przeprawie trwałość na wiele kolejnych lat.

Zakres zadania, oprócz wykonania nowych nawierzchni asfaltowych, objął także szereg innych prac zrealizowanych z myślą o pracownikach mieleckiej SSE poruszających się po jej terenie różnymi środkami transportu.

Zdecydowanie brakowało tu parkingów, ścieżek rowerowych czy bezpiecznych przejść dla pieszych. Tego rodzaju infrastruktura, w ramach przeprowadzonego remontu, również została wykonana. Dziś w tym miejscu pojawiła się inna, zupełnie nowa jakość; jakość, na jaką zdecydowanie zasługuje strefa ekonomiczna przodująca nie tylko w kraju, ale i Europie – podkreślał podczas odbioru technicznego starosta mielecki Stanisław Lonczak. Jak dodał, zakończona właśnie inwestycja drogowa była jedną z największych zrealizowanych w ciągu minionych dwóch lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    marwo

    Tylko,dlaczego calutki sierpień na ul.Przemysłowej,od ronda do bramy głównej SSE,nic nie robiono ani na chodnikach,ani na jezdni.Nie widziałem na budowie żadnego robotnika w sierpniu.A dniówki na pewno leciały 100% płatne.Wtedy kontroli nie było,ale focie przed bibą owszem,wszyscy ojcowie inwestycji.