Reklama

Ponad 7 tys. dla Marii Błażków

Opublikowano:
Autor:

Ponad 7 tys. dla Marii Błażków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 7 tys. zł wylicytowano na aukcji obrazów, która odbyła się 26 lipca w galerii "ESCEK" w Domu Kultury SCK. Wszystkie pieniądze z aukcji zostaną przekazane na rzecz Marii Błażków, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, która od ponad roku jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy na leczenie, rehabilitację oraz przebudowę przestrzeni domowej, aby móc się poruszać.

Pracownicy Samorządowego Centrum Kultury (w jego strukturach jest MBP) od początku tego roku zbierali pieniądze na eksperymentalną kurację, która dałaby szansę na wstrzymanie postępów choroby Marii Błażków. Zbiórka przyniosła oczekiwany rezultat i prawie cała kwota na trzyetapowy zabieg została zebrana. Dwa pierwsze podania komórek macierzystych już zostały zrealizowane w szpitalu klinicznym w Olsztynie. Trzeci etap kuracji planowany jest na wrzesień.

Jednak koszty rehabilitacji i likwidacji barier architektonicznych w otoczeniu domowym są bardzo wysokie, stąd dodatkowa inicjatywa dyrekcji i pracowników Samorządowego Centrum Kultury, aby zorganizować aukcję obrazów.

Prace na aukcję nieodpłatnie przekazali artyści z Podkarpacia, a także osoby prywatne, które przekazały obrazy ze swoich zbiorów. Obrazy na aukcję przekazali malarze: Małgorzata Kruk, Dorota Łaz, Edward Kociański, Józef Franczak, Maksymilian Starzec. Obrazy ze swoich osobistych kolekcji przekazali także: państwo Zofia i Kazimierz Szaniawscy, Maria i Eugeniusz Andrusiewiczowie, Stanisław Bryg i Jacek Tejchma.

Na aukcji wystawiono 13 prac i wszystkie zostały zakupione. Aukcję jak zwykle prowadził dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Jacek Tejchma, a zebrana kwota ze sprzedaży zamyka się w kwocie 7050 zł. Niektórzy z darczyńców nie tylko ofiarowali obrazy z własnych zbiorów, ale także nabyli obrazy na aukcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE