Reklama

Ponad 200 osób zakażonych i prawie 500 na kwarantannie w pow. mieleckim

Opublikowano:
Autor:

Ponad 200 osób zakażonych i prawie 500 na kwarantannie w pow. mieleckim  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Liczba zakażonych na koronawirusa w powiecie mieleckim przekroczyła właśnie 200 osób. Na kwarantannie jest 478 osób, co jest drugim rezultatem w województwie podkarpackim po mieście i powiecie rzeszowskim, które ujmowane są razem i w których na kwarantannie jest 801osób.

Ostatnie dni to lawinowy przyrost zakażonych  na koronawirusa w powiecie mieleckim. Wczoraj przybyło ich 12 ( więcej, bo 15 zachorowało w pow. dębickim).  Powiat mielecki szybko też zmierza do niechlubnej czołówki powiatów województwa z największa liczbą zakażonych.

Do dnia 28 września najwięcej zakażonych było w pow. jarosławskim – 772. Potem jest pow. przemyski – 290, miasto Rzeszów – 285, pow. przeworski – 257. Po nich jest nieduża przerwa i dwa kolejne powiaty blisko siebie – pow. rzeszowski – 218 osób zakażonych i właśnie mielecki – 213 zakażonych. Jesteśmy na 6 miejscu w województwie pod względem liczby zakażonych, w tym momencie wyprzedziliśmy pow. dębicki, w którym wykryto do tej pory 207 zakażonych.

Jeszcze gorzej wypada pow. mielecki jeśli chodzi o osoby na kwarantannie. Najwięcej takich osób jest w tej chwili w mieście Rzeszów i powiecie rzeszowskim, które podawane są w statystykach razem - 801.  Na drugim miejscu jest właśnie pow. mielecki z 478 osobami na kwarantannie.

Wczoraj ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną powodującą zagrożenie dla zdrowia dzieci i uczniów zawieszono funkcjonowanie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego w Czerminie. W okresie od 28 września do 2 października placówki te przechodzą na zdalne nauczanie.

To już piąta szkoła w pow. mieleckim, która czasowo zawiesza działalność lub przechodzi na hybrydowe nauczanie (część klas uczy się zdalnie część stacjonarnie).

Zła sytuacja jest w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. U 3 pacjentów i 2 osób z personelu oddziału neurochirurgii stwierdzono koronawirusa. Od wczoraj w oddziale tym wstrzymano przyjęcia i wypisy, a pacjentów z wynikiem dodatnim przeniesiono na oddział zakaźny.

Mielecki szpital wstrzymała także na najbliższy tydzień zabieg planowe na 4 innych oddziałach: chirurgii ogólnej, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE