Reklama

Pomysł na Rzochów, czyli rekreacja nad Wisłoką

Opublikowano:
Autor:

Pomysł na Rzochów, czyli rekreacja nad Wisłoką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu chce zmienić oblicze terenów znajdujących się na osiedlu Rzochów, w bliskiej odległości od Wisłoki. Rzochowianie wielokrotnie zgłaszali inicjatywę utworzenia terenów rekreacyjnych, podobnych do tych, które kilka lat temu powstały w rejonie ulicy Rzecznej.

W lipcu Urząd Miejski w Mielcu zawarł umowę z Biurem Projektowym  "Landart projects". Projektanci przygotowali projekt kompleksu rekreacyjnego na terenach rzochowskich błoni. 

Inicjatywa zagospodarowania tych terenów wyszła od samych mieszkańców i lokalnej Rady Osiedla Rzochów. Błonia to działka o powierzchni około 6 hektarów, będąca własnością miasta. Obecnie trwają prace nad projektem budowlano-wykonawczym oraz uzyskaniem wszystkich uzgodnień i pozwoleń niezbędnych przed rozpoczęciem budowy. Prawdopodobnie cała inwestycja będzie kosztować około trzech milionów złotych i znajdzie się w projekcie budżetu na 2018 rok. Dowiedzieliśmy się, że modernizacja błoń będzie odbywać się w dwóch etapach. 

Mieszkańcy uważają, że obecnie najważniejsza jest budowa boiska wielofunkcyjnego, ponieważ jest to bardzo ważny element tego projektu. Wstępny koszt budowy boiska to kwota rzędu 770 tysięcy złotych. W koncepcji zaproponowano także budowę placu zabaw, małego amfiteatru i ścieżek edukacyjnych.

Na rzochowskich błoniach mają powstać:

  • Boisko wielofunkcyjne, zawierające boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą, boisko do gry w piłkę siatkową.
  • Elementy niezbędne do funkcjonowania kompleksu – zaplecze sanitarne, parkingi, dojazdy od ulic łączących teren z osiedlem.
  • Siłownia zewnętrzna dla młodzieży i seniorów.
  • Ekologiczne place zabaw, wykonane z naturalnych materiałów, pozwalające rozwijać sprawność intelektualną i ruchową dzieci.
  • Kameralny amfiteatr z niewielką widownią, który będzie pełnił funkcję miejsca spotkań mieszkańców. Obiekt będzie miał formę altany, z ławami i stołami zamontowanymi na utwardzonym podłożu.
  • Elementy sportowo-rekreacyjne: ścieżki zdrowia, urządzenia crossfitowe dla organizacji imprez crossfitowych i runmagedonu (ekstremalny bieg z przeszkodami).
  • Tereny zieleni, uwzględniające roślinność występującą tam naturalnie. Ciek wodny, okresowo podmokły (szczególnie wiosną i latem) zostanie obsadzony wierzbami. Trawniki częściej koszone będą służyć do rekreacji, trawniki parkowe koszone z mniejszą częstotliwością, oraz fragmenty łąki kwietnej koszone raz do roku.
  • Elementy małej architektury wykonane z naturalnych materiałów, np. ścieżki gruntowe.
  • Oświetlenie i monitoring, szczególnie w miejscach boisk, placów zabaw, amfiteatru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE