Reklama

Pomóżmy siostrom w rozbudowie przedszkola. Brakuje tak niewiele na dach!

Opublikowano:
Autor:

Pomóżmy siostrom w rozbudowie przedszkola. Brakuje tak niewiele na dach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wigilii Bożego Narodzenia dosłownie kilka dni. Tymczasem w klasztorze sióstr karmelitanek w mieleckim osiedlu Rzochów trwają zaawansowane prace przy budowie dachu na nowym budynku przedszkola. Jeszcze pół roku temu nie było pewne, czy siostry podołają temu zadaniu. Teraz już wiadomo, że nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pomagają w rozbudowie placówki.

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus od 2003 roku prowadzą jedyne w mieście katolickie przedszkole. W specjalnie wydzielonych pomieszczeniach klasztornych oferują swoją działalność edukacyjną dla około 30 dzieci. Ze względu na ogromne zainteresowanie wśród rodziców, siostry postanowiły wybudować nowe pomieszczenia dla przedszkola. Placówka po rozbudowie będzie mogła przyjąć około 60 dzieci. Oficjalna  decyzja o budowie przedszkola zapadła w 2016 roku. W tym roku ruszyły prace budowlane. Warto podkreślić, że budowa realizowana jest włącznie dzięki wsparciu osób dobrej woli.

 

 

- Budowa ruszyła dokładnie 6 czerwca 2017 roku. Dzięki Bogu do chwili obecnej udało się postawić budynek w stanie surowym. Od tego czasu pomogło nam wiele osób. Teraz trwają prace przy dachu. Mieliśmy naprawdę dobry czas, bo sprzyjała i nadal nam sprzyja pogoda. Dla nas osobiście fakt, że udaje się nam realizować to dzieło, jest znakiem opatrzności Bożej.  Cieszymy się z tego, że tak wiele jest w ludziach dobra i że chcą się tym dobrem dzielić - mówi nam s. Jeremiasza Holewiak, wychowawczyni z przedszkola karmelitanek.

Inny świat

Przedszkolaki, prócz standardowych zajęć, mają także możliwość uczestniczenia w praktykach religijnych. Siostry swoją opieką otaczają również rodziców, których zapraszają na różnego rodzaju nabożeństwa.

- Prace budowlane będą kontynuowane na wiosnę przyszłego roku. Zaczniemy od montażu okien i drzwi, a potem zajmiemy się instalacją. W tym naszym dziele doświadczamy wielkiego wstawiennictwa św. Józefa. Modlimy się do niego w intencji naszego przedszkola i głęboko wierzymy, że jest to jego dzieło - opowiada siostra Marilea Blumska, wychowawczyni grupy najmłodszej w przedszkolu.

Perełki Miłosierdzia

Rozbudowę przedszkola karmelitanek można wesprzeć m. in. przez specjalnie utworzoną stronę internetową o nazwie "Perełki Miłosierdzia". To właśnie tam siostry przybliżają wszystkim zainteresowanym całą ideę rozbudowy. Prezentują na zdjęciach każdy kolejny etap prac. Strona umożliwia  w łatwy sposób wsparcie pieniężne tego dzieła. Dotychczas wpłat dokonało już 800 darczyńców z całego kraju.

 - Dla nas to jest niezwykłe, że w tej grupie jest wiele osób z naszego regionu. Nie wiemy, czy wszyscy nas znają, ale na pewno każda taka wpłata świadczy o tym, że chcą nas wspierać. Pomagają nam także lokalni przedsiębiorcy, do których udaliśmy się z apelem o pomoc. Doświadczamy też ogromnej życzliwości w urzędach i instytucjach - dodaje siostra Marilea.

 Marzeniem sióstr byłoby otworzenie nowych pomieszczeń przedszkola już w przyszłym roku, ale jednocześnie podkreślają, że to dzieło należy wyłącznie do Boga. Rodzice już teraz pytają o możliwość zapisania swoich pociech do przedszkola.

 Cuda...

Jak wyliczają siostry, pierwszy etap budowlany kosztuje około 300 tys. złotych. Poprzez stronę "Perełki Miłosierdzia" udało się zebrać około 130 tys. złotych. Mimo tego prace budowlane idą do przodu. Jak to się dzieje? Siostry odpowiadają jednym słowem - cud i szybko dodają: Bóg czuwa nad tym dziełem.

 - Cały czas pieniądze znajdują się dokładnie w tym momencie, kiedy są nam potrzebne. A to  ktoś wpłaci  darowiznę poprzez stronę internetową, a to ktoś  wysłał swoją ofiarę. Ostatnio w wigilię św. Mikołaja odebrałam telefon. Wcześniej kwestowałyśmy na rzecz przedszkola u ojców bernardynów w Rzeszowie. Otrzymałyśmy informację, że ktoś wrzucił do skarbony Caritasu większą kwotę pieniędzy z intencją, że chce je przekazać na rozbudowę przedszkola karmelitanek w Mielcu - opowiada siostra Marilea.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat akcji i formach wsparcia, siostry zapraszają na stronę:

www.perelkimilosierdzia.pl

Można dokonać także tradycyjnego przelewu:

16 17500012 0000 0000 3375 2032
tytuł: Dar dla przedszkola sióstr

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE