Reklama

Pomoc prawna razy siedem

Opublikowano:
Autor:

Pomoc prawna razy siedem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z pięciu do siedmiu wzrosła liczba punktów, w których nieodpłatnie udziela się pomocy prawnej.

System darmowej pomocy prawnej zaczął obowiązywać na terenie całej Polski początkiem 2016 roku, na mocy ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Już wtedy na terenie powiatu mieleckiego funkcjonowanie rozpoczęło pięć tego rodzaju punktów. Dwa z nich znajdowały się w mieście, trzy natomiast – na terenie gmin Przecław, Radomyśl Wielki i Padew Narodowa.

Z początkiem roku doszło do kilku zmian. Po pierwsze, punkt zlokalizowany dotychczas w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu zastąpiony został nowym, utworzonym w siedzibie Urzędu Gminy Mielec przy ul. Głowackiego 5 w Mielcu. Po drugie, powstały jeszcze dwa dodatkowe centra zajmujące się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych. – Znajdują się one w urzędach gmin w Tuszowie Narodowym oraz Wadowicach Górnych – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Z bezpłatnej pomocy prawnej na terenie miasta, udzielanej przez adwokatów z Okręgowej Rady Adwokackiej i radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych, korzystać można w Urzędzie Miejskim w Mielcu oraz Urzędzie Gminy Mielec od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 12. Równie często (w poniedziałki i piątki w godzinach od 8 do 12 oraz we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 8 do 12.30) porad udziela Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” przyjmujące zainteresowanych w Urzędzie Miejskim w Radomyślu Wielkim. Kolejne ze stowarzyszeń, „Bezpieczny Dom” z Kielc, służy poradą prawną przecławianom (w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8 do 12) oraz wadowiczanom (we wtorki i czwartki w godzinach od 8 do 12). Naprzemiennie swoje usługi świadczy również Fundacja „Masz Prawo” z Tarnobrzega, działająca w Tuszowie Narodowym (we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 8 do 12.30) oraz w Padwi Narodowej (w poniedziałki i środy w godzinach od 8 do 12.30).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE