Reklama

Reklama

Pomnik Żołnierzy Wyklętych w nowym miejscu! Kontrowersyjna ostatnia decyzja Kapinosa

Opublikowano: pt, 18 paź 2019 11:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku dni na Górce Cyranowskiej trwały wzmożone prace ziemne, które wzbudziły spore zainteresowanie wśród mieszkańców Mielca. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi lokalizacji budowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” Pomnika Żołnierzy Wyklętych, Urząd Miejski w Mielcu informuje, że decyzję na tę konkretną lokalizację wydał pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos w ostatnim dniu pełnienia tej funkcji.

Reklama

Jak czytamy w Komunikacie Urzędu Miejskiego w Mielcu:

- Umowa na budowę pomnika zawarta pomiędzy Gminą Miejską Mielec, reprezentowaną przez pełniącego funkcję Prezydenta Mielca – Fryderyka Kapinosa a Stowarzyszeniem Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” została zawarta w dniu 16 listopada 2018 roku, tj. w ostatnim dniu pełnienia funkcji prezydenta przez Kapinosa - czytamy. 


- Urząd Miejski w Mielcu nie jest w posiadaniu żadnej dokumentacji, na podstawie których zgoda na budowę w centralnej części Górki Cyranowskiej została wydana. Według przewodniczącego Stowarzyszenia, wcześniejsza lokalizacja - na zboku skarpy od strony al. Niepodległości, stanowiła zagrożenie dla stabilności monumentu - pisze. 

- Natomiast, do dnia zawarcia umowy, do Urzędu Miejskiego nie wpłynęło żadne pismo potwierdzające te obawy. Nie są zatem znane argumenty, którymi kierował się Fryderyk Kapinos wydając zgodę na zmianę lokalizacji pomnika - czytamy w kominikacie Urzędu Miejskiego w Mielcu. 


- Budowa Pomnika Żołnierzy Wyklętych finansowana jest z darowizn. Nie jest to zatem inwestycja Urzędu Miejskiego - zaznacza Biuro Informacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

    Ostrowy

    Czy to dobry pomysł starzy ludzie pamiętają te czasy.